Z Piaskowymi Babeczkami gotują dla Ignasia

Mieszkańcy powiatu włodawskiego przejęli się losem małego Ignasia Szpyrki z Woli Uhruskiej. Wielu z nich pomaga w zbiórce pieniędzy na leczenie chłopca, przygotowując rękodzieła, gotując, oddając książki albo rodzinne pamiątki na aukcję.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że pani Agnieszka, mama Ignasia stworzyła na Facebooku grupę pod nazwą „Zbiórka na operację serduszka Ignasia – pomóżmy mu żyć!”. Ta inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Ludzie przekazuje na licytację, co tylko mogą, począwszy od drobnych przedmiotów, poprzez prace rękodzielnicze, aż po potrawy kulinarne. Już dwukrotnie licytowane były smakołyki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Piaskowe Babeczki w Piaskach. Gospodynie zapewniają, że to nie koniec pomocy z ich strony.

Najpierw pod młotek poszedł forszmak ugotowany przez Katarzynę Wnuk. Garnek przepysznej potrawy za 250 zł kupiła mieszkanka Woli Uhruskiej. Kilka dni temu Piaskowe Babeczki wystawiły na licytację kolejne danie. Tym razem były to flaczki przygotowane przez Arkadiusza Malewicza, małżonka pani Marty, szefowej koła. Za 105 zł wylicytowała je mieszkanka Włodawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content