Wszystko dograne, tylko kierowców brak

Komunikacja autobusowa zorganizowana przy współpracy starosty włodawskiego nie może ruszyć z miejsca z powodu… braku kierowców. Świdnicka firma, która usiłuje stworzyć powiatową komunikację, ma problemy ze znalezieniem chętnych do pracy, choć nie tak dawno, gdy rozwiązywał się włodawski PKS, kilkudziesięciu kierowców lamentowało, że nie znajdą innego zatrudnienia.

W ubiegłym roku chełmski PKS kursował m.in przez Zaświatycze, Krasówkę i Żuków, zapewniając mieszkańcom tych miejscowości dojazd do Włodawy. Niestety, kursy te okazały się nierentowne i przewoźnik wycofał się. Do tej pory z najdalej położonych miejscowości powiatu lub tych leżących na uboczu praktycznie nie można było się dostać komunikacją publiczną do miasta. Kto nie miał samochodu, ten był „wykluczony” – nie mógł dostać się do urzędu czy lekarza. Prywatnymi samochodami jeździło też coraz więcej uczniów. Do podstawówek i gimnazjów dowieźć muszą ich gminy, ale licealiści czy uczniowie zawodówek byli zdani tylko na siebie. Problem zna od podszewki starosta, Andrzej Romańczuk, który w obliczu tak beznadziejnej, wydawałoby się, sytuacji nie pozostał bierny. – Rozmowy, a nawet bardziej negocjacje z przewoźnikiem, który był jako jedyny zainteresowany uruchomieniem komunikacji publicznej w naszym powiecie, były bardzo trudne.


I niby się udało. Bo wszystko było dograne, aż wyniknął problem z brakiem kierowców. A mówi się, że u nas jest takie bezrobocie… – rozkłada ręce starosta.

Firma, która zdecydowała się na zorganizowanie komunikacji w powiecie włodawskim, to Garden Service ze Świdnika. To największy przewoźnik osób w Polsce Wschodniej. Dysponuje flotą ok. 100 pojazdów marki Mercedes Benz, Volkswagen i Renault. Ich autobusy codziennie docierają do wielu miejscowości powiatu bialskiego i Warszawy. Na terenie pięciu gmin województwa lubelskiego dowozi ponadto dzieci do szkół. Firma dogadała się nawet z włodawskim MPGK i tam bazuje swoje pierwsze samochody. Co jednak z tego, skoro nie ma ich kto prowadzić. A warunki pracy podobno są całkiem przyzwoite. Mówi się np. o 2300 zł na rękę i umowie na stałe, żadnych śmieciówek.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Wszystko dograne, tylko kierowców brak"

  1. Ofatherosatanosun | 20 listopada 2017 at 15:26 |

    To może niech Pan przedsiębiorca jakieś ludzkie warunki zatrudnienia zaoferuje. Wtedy kierowcy szybko się znajdą jak nie z Polski to z Ukrainy

  2. Tylko ile zapłacicie dla kierowcy czyn społeczny czy dacie ochłapy???

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content