Woda czysta, tylko kolor nie taki. “Dochodzi do tego regularnie”

Raz na jakiś czas kranówka we Włodawie zmienia kolor na ciemny, jest brudna – skarżą się mieszkańcy bloków. Winą obarczają Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Spółka zapewnia, że jakość dostarczanej przez nią wody jest bez zarzutu.

– To już właściwie norma, człowiek wstaje rano i nie wie, czego się spodziewać. Jakiś czas temu woda miała herbaciany kolor przez dwa dni. Nie kąpaliśmy wtedy córeczki, bo to jeszcze maluch. Woleliśmy nie ryzykować – zgłosił nam jeden z mieszkańców bloków przy ul. Chełmskiej, należących do Spółdzielni Mieszkaniowej we Włodawie.

Za jakość wody przeznaczonej do spożycia w nadbużańskim miasteczku odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ale tylko tej doprowadzanej do zaworu głównego w nieruchomości. A ta, jak twierdzi prezes zarządu włodawskiego MPGK, jest bez zarzutu. – Woda jest regularnie badana. Ostatnie wyniki przyszły w ubiegłym tygodniu. Nasza woda jest wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Można ją pić bez przegotowania – zapewnia Hubert Ratkiewicz.

Poprzednie wyniki badań laboratoryjnych wody też wypadły dobrze. “Stan próbki w chwili dostarczenia do laboratorium nie budzi zastrzeżeń. Barwa – brak, zapach – brak, mętność – brak” – czytamy w oficjalnym piśmie.

– Za jakość wody w nieruchomości odpowiada jej właściciel lub administrator, czyli osoby prywatne, spółki, wspólnoty i spółdzielnia mieszkaniowa. Problemem mogą być stare, dawno niewymieniane rury, przez które woda trafia bezpośrednio do mieszkań – uważa prezes Ratkiewicz. – Woda uzdatniana przez “miejskie wodociągi” spełnia wszelkie wymogi – dodaje.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Woda czysta, tylko kolor nie taki. “Dochodzi do tego regularnie”"

  1. Dobra dobra stare rury stary bajer na Jana Pawła są nówka i woda leci w kolorze whisky ,odstojniki się zapychają.We Włodawie taka woda od lat ,ludzie mają nieprzyjemności gastro ale kogo to obchodzi.Z pewnością nie tych co powinno.Kilkanaście lat temu woda z coli zagrażające życiu,ludzie pocztą pantoflową powiadomieni o jej szkodliwości ale komunikatu brak,dopiero za kilak dni się pojawił.Małe miasto komuchy ze sobą współpracują ,nie dadzą sobie krzywdy zrobić.A reszta ?Kogo obchodzi reszta,liczą się oni ,ich rodziny oby w zdrowiu.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content