Włodawskie szkoły w ogonie

Miesięcznik „Perspektywy” podał wyniki najnowszej edycji rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 500 sklasyfikowanych liceów w Polsce dopiero na 330. pozycji znalazło się I LO im. T. Kościuszki we Włodawie. Z kolei II LO im. A. Frycza Modrzewskiego nie zostało w ogóle ujęte w zestawieniu. Technikum „Modrzewiaka” zostało sklasyfikowane na 41. miejscu wśród techników w województwie, ale w Polsce jest to bardzo daleka pozycja. Jest zatem „tak sobie”. A były lata, że obie szkoły w tym rankingu były na początku pierwszej dwusetki.

Zestawienie najlepszych liceów w Polsce uwzględnia te szkoły, które miały sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki maturalne – przedmioty obowiązkowe (25%), wyniki maturalne – przedmioty dodatkowe (45%). Kryteria Rankingu Techników 2016 są podobne: sukcesy w olimpiadach (20%), matura – przedmioty obowiązkowe (25%), matura – przedmioty dodatkowe (25%), wyniki egzaminów zawodowych 30%.
Z naszego regionu (Chełmszczyzna) w pierwszej trzysetce najlepszych szkół średnich nie ma ani jednej! Najwyżej jest właśnie włodawskie LO im. T. Kościuszki. Za nim (na 409. pozycji) uplasowało się I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie, zaś na 415. miejscu I LO im. S. Czarneckiego w Chełmie.
Cieszy fakt, że „Kościuszko” ma wyraźną w ostatnich latach tendencję zwyżkującą (2016 – 330. miejsce; 2015 – 341.; w 2014 – 403., a w 2013 – 477).

Źródło – Nowy Tydzień

3 komentarzy "Włodawskie szkoły w ogonie"

  1. Moi drodzy, jak porządnych nauczycieli zastąpili gówniarze po Collegeach, prywatnych badziewiach, matematycy po PWSZ w CHełmie to czego mamy oczekiwać?
    Za moich czasów Pani Danielczuk od chemii prowadziła ludzi na szczyty, potrafiła ludzi nauczyć chemii. A ten młode siksy obecnie to potrafią . . . czekać na dzwonek, wakacje i ferie.

  2. Nie oceniałabym aż tak żle młodych nauczycieli. W każdym środowisku są różni pracownicy. Przecież w LO Kościuszki pracują b. wiekowi nauczyciele, między innymi koleżanka p. dyrektor od j. polskiego. A może czas najwyższy tych 60-letnich zastąpić właśnie młodymi dobrze wykształconymi nauczycielami. Pozdrawiam.

  3. ggg

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki