Włodawska firma wyremontuje ul. Rynek

Firma Handlowo-Usługowa HANDBUD wyremontuje ulicę Rynek we Włodawie. Wykonawca tej inwestycji został wyłoniony w drodze przetargu. Tym samym rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji zabytkowego centrum Włodawy.

W piątek 4 września w Urzędzie Miejskim we Włodawie Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podpisał umowę z Panem Wiesławem Blicharskim właścicielem firmy HANDBUD.

– Podpisane umowy z wykonawcą robót na ulicy Rynek otwiera kolejny etap wielkiej rewitalizacji Włodawy. Bardzo się cieszę że prace wykona włodawska firma. Przedsiębiorcy bowiem ciągle zmagają się z różnego rodzaju skutkami sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jak zapewnia wykonawca, remont rozpocznie się bez zbędnej zwłoki w ciągu kilku najbliższych dni, bowiem pracy jest dużo a terminy krótkie.

W ramach projektu „Przebudowa drogi gminnej nr 104292L – ul. Rynek wraz z infrastrukturą towarzyszącą we Włodawie” wyremontowane zostaną dwa odcinki (wschodni i południowy) ul. Rynek wraz z ul. Widokową o łącznej długości ok 300 metrów bieżących. Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę istniejących krawężników drogowych, obrzeży betonowych oraz obustronnych chodników, rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i wykonanie korekt wysokościowych oraz zabezpieczenie podziemnej infrastruktury technicznej. Zmieni się również szerokość jezdni, która wraz z przyległymi chodnikami zyska nową nawierzchnię. Istniejące oświetlenie zostanie zastąpione nowym – kompatybilnym z oświetleniem zasadniczej części placu wokół tzw. Czworoboku. Wykonana będzie również nowa kanalizacja deszczowa wraz z odwodnieniem. Całkowity koszt inwestycji to 2 835 000 zł.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Włodawska firma wyremontuje ul. Rynek"

 1. Zmieni się szerokość jezdni??????????????????????????????????????? Po co zmniejszać?

 2. Łączy Nas Koryto | 13 września 2020 at 09:11 |

  Ukochany nasz przewodniczący pomimo dodatkowych zajęć po pracy, ma czas na kontynuowanie projektu rewitalizacji i nie jest nim znudzony pomimo tego, że zajmuje się nim drugą kadencję, a w swych dalekosiężnych wizjach chce go realizować w trzeciej kadencji.

  • ale cie bob boli 😀

  • Nawet jak HANDBUD nie ma odpowiedniego sprzętu to w kooperacji z inną firmą lub zlecając doświadczonym podwykonawcowm wykona prace. Ciekawe czy UM Włodawa zlecił nadzór firmie lub inspektorowi nadzoru zewnetrznemu. Jak tak to ok. Oby tylko nie wyszły prace dodatkowe nie ujete w kosztorysie przedwykonawczym i potrzebny bedzie aneks bo my wszyscy dopłacimy do tego.

 3. Szanuję Pana Blicharskiego, ale się tylko zapytam:czy jego firma posiada niezbędny sprzęt i odpowiednią kadrę do wykonywania tego typu robót?

 4. To i ul. Graniczną z rozpędu, koniecznie. W końcu to zapewne ciężkie samochody firmy p. Blicharskiego, do spółki z samochodami MPGK (oczyszczalnia i Zarząd Dróg, obwód drogowy?) rozwalają tę ulicę, która podobno jest w tragicznym stanie. Sprawdzę przy okazji stan tej ulicy na swój prywatny użytek.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.