Więcej policjantów, mniej przestępstw

Co roku Okuninka i Jezioro Białe przyciągają rzesze spragnionych słońca i wody turystów. Zadbanie o bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa na policji. Szczególną rolę odgrywają stermotorzyści, którzy czuwają nad osobami korzystającymi z kąpielisk i stanowią pierwszy i najważniejszy człon w walce o życie kąpiących się lub pływających letników.

– Od początku wakacji nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w Okunince czuwa piętnastu dodatkowych policjantów z Oddziału Prewencji w Lublinie – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Oprócz tego służba funkcjonariuszy ruchu drogowego, dzielnicowego oraz policjantów wydziału kryminalnego jest w staranny sposób planowana, żeby zapewnić porządek w miejscowości wypoczynkowej. Szczególną rolę odgrywają włodawscy stermotorzyści, którzy czuwają nad osobami korzystającymi z kąpielisk.

Dodatkowi funkcjonariusze to przede wszystkim zasługa wsparcia finansowego Starostwa Powiatowego we Włodawie i Urzędu Gminy Włodawa, które to instytucje włączają się w zabezpieczanie sezonu. Co roku nad Jeziorem Białym odpoczywa bardzo dużo turystów, co przekłada się na podejmowane przez nas interwencje. W ubiegłym roku policjanci interweniowali ok. 200 razy. Najczęściej byliśmy wzywani do takich zdarzeń jak: zakłócanie porządku publicznego czy spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. W efekcie policjanci ujawnili 460 wykroczeń. Odnotowaliśmy także spadek przestępczości. Do najczęstszych przejawów łamania prawa należały kradzieże. Najczęściej łupem złodziei padały telefony komórkowe, aparaty, rowery.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Więcej policjantów, mniej przestępstw"

 1. pseudonim | 1 sierpnia 2018 at 09:52 |

  Interweniowali 200 razy i ujawnili 460 wykroczeń. Kto to pisze???!!!

 2. Zadowolony z władzy | 1 sierpnia 2018 at 10:37 |

  Czym tu się chwalić skoro wykrywalność najniższa od lat.

 3. propagnanda to karma dla mas | 1 sierpnia 2018 at 10:52 |

  460 wykroczeń ujawnionych hmmm .W centrum Okuninki przez 1 godzine popelnianych jest wiele więcej wykroczeń oto przykład przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym lub spożywanie alkoholu na chodnikach,plażach w Okunince. Nie trzeba być po specjalistycznych szkołach policyjnych by samemu ujawnic w jedną godzine wiecej wykroczen niż zostalo ujawnionych w Okunince przez 20 po szkołach.

 4. Czy sukcesami można nazwać picie alkoholu gdzie popadnie, parkowanie na trawnikach, opłata za parkingi nie mająca oparcia w obowiązującym prawie, zakłócanie ciszy nocnej???? chyba raczej trzeba spuścić zasłonę milczenia 🙁

 5. Niech zaczną chodzić policjanci po “cywilnemu” z blachą pod koszulką pokazywaną przy interwencji np. picia alkoholu w miejscu publicznym to tymi mandatami po 100 zł za szt.- szybko zrekompensują wydatki na ich utrzymanie – patrząc na statystyki odwiedzających Okuninkę w szczególności w słoneczny weekend. Druga sprawa dlaczego nasza lokalna policja oraz straż miejska nie zwraca uwagi na parkujących pojazdy mechaniczne na bodajże strefie wyłączonej z ruchu oznaczeniem poziomym P-21 na skrzyżowaniu ul. 1000-lecia al. Piłsudkiego/ Rynek czy J.P. II ew parkowaniu przy skrzyżowaniach lub przejściach dla pieszych z czystego lenistwa bo inaczej tego nie można nazwać. Narzekamy na surowość kary i jej wysokość kary ale pobłażanie i przymykanie oczu nie rozwiąże tego problemu ew, jedynie spotenguje problem. Na zachodzie Europy nieuchroność oraz wysoka kara na nas oraz inne nacje skutecznie działa.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content