Uparł się, aby robić zakupy w godzinach dla seniorów

Wczoraj włodawscy policjanci interweniowali wobec 44-latka, który nie chciał opuścić sklepu w godzinach przeznaczonych dla osób starszych. Za niestosowanie się do zakazów wynikających z obowiązującego stanu epidemii mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Pomimo obowiązującego stanu epidemii wciąż otrzymujemy zgłoszenia dotyczące łamania zakazów. Wczoraj ok. godz. 11:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie w sprawie awanturującego się mężczyzny w sklepie spożywczym.

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu ustalili, że 44-latek z gm. Łomazy chciał robić zakupy w godzinach dla seniora. Na dodatek był bez obowiązkowych rękawiczek ochronnych. Mimo licznych poleceń wydawanych przez obsługę sklepu, mężczyzna nie chciał go opuścić i zaczął się awanturować.

Policjanci ukarali 44-latka za złamanie obowiązującego zakazu mandatem karnym w wysokości 500 zł. Policjanci przypominają, że w obecnym czasie godziny od 10.00 do 12.00 są specjalnym czasem na zakupy dla osób powyżej 65 roku życia. Zatem uszanujmy przeznaczony dla nich czas i stosujmy się do zaleceń.

KPP Włodawa
E.T.

22 komentarzy "Uparł się, aby robić zakupy w godzinach dla seniorów"

 1. albowiem w Lomazach nie wszyscy wiedzą, że ,,SZANUJ BLIŹNIEGO SWEGO” i ,,CZCIJ MATKĘ I OJCA SWEGO” a ten osobnik był spod znaku ,,róbta co chceta “….

 2. BRAWO , BRAWO

 3. W jednym ze sklepów we Włodawie bylam świadkiem 2 sytuacji kiedy po godz 10tej wchodzily mlode osoby to jak to sa rowni i rowniejsi?

 4. gdzielogika | 22 kwietnia 2020 at 12:39 |

  Niby kogo przed kim ma chronić ten zakaz? Poza “godzinami dla osób starszych” mogą oni robić zakupy bez ograniczeń. Czy po tych godzinach zagrożenie jest inne? Jeżeli nie jest inne to w pozostałych godzinach powinno się zakazać zakupów takim osobom.

  • Tu nie ma nić wspólnego z chronieniem a jedynie TRESURA, i spójrz ile deje się na to wrobić. Daje sobie zabrać prawa swobodnego poruszania w myśli wymyślonej pandemii.

   • Coś w tym jest. Inne kraje pompują kasę w gospodarkę żeby ją pobudzić i zdejmują ograniczenia a u nas otwierają lasy!!!! Serio?!?!? Do tego wszystkie zakazy są niezgodne z prawem (o zasadności się nie wypowiadam nie jestem lekarzem) bo nie jest ogłoszony stan wyjątkowy. Za to pod przykryciem walki z zaraza przeprowadza nam wybory, których wynik już znają.Tu też łamane jest prawo bo zmian nie można wprowadzać w kodeksie wyborczym pół roku przed głosowaniem. Do tego zagrożona jest tajność i prawdziwość samego głosowania poniewaz kartę do głosowania i swoje dane wrażliwe mamy podobno włożyć do dwóch kopert a te z kolei razem do kolejnej….no majstersztyk czapki z głów żaden kabaret by tego lepiej nie wymyślił. Zobaczymy jak długo potrwa np zakaz zgromadzeń. To też temat wesoły. Przykłady można mnożyć. Pożyjemy zobaczymy ale nie zapowiada się kolorowo

 5. Wymyślona? Chyba przez ciebie. Kto i co cię ogranicza? Jeśli, to bezpieczeństwo zakażenia. Pomysl, może to dzięki zakazom, we Włodawie jeszcze nie ma wirusa?

  • gdzielogika | 22 kwietnia 2020 at 16:54 |

   jeżeli coś i kogoś ogranicza to CIEBIE gdyż nie potrafisz myśleć logicznie (lub inaczej przyczynowo-skutkowo) jeżeli nie rozumiesz że zarażenie może nastąpić bez względu na godzinę! ale już to twój problem! a wniosek że dzięki właśnie temu zakazowi “we Włodawie nie ma jeszcze wirusa” to wytwór braku wiedzy i wyobraźni ……………….

 6. Aldona Michałowska | 22 kwietnia 2020 at 14:03 |

  Ludzie drodzy, jaki wy tu problem widzicie. Ze względu na trudny czas, starajmy sie sobie pomagać a nie napuszczać. Jesli jest wyznaczony czas do robienia zakupów przez osoby starsze, to niech te osoby spokojnie to zrobią.Jeśli komuś to nie pasuje, może pomóc i zrobić tej osobie zakupy w dogodnym sobie czasie. Dlaczego to komuś przeszkadza.Doba ma 24 godziny. Wiem , mało ale tak jest. Szanujmy sie wzajemnie.

  • Nie wiem czy podpis jest autentyczny i dobrze kojarzę osobę ale z ciekawości zapytam – skąd w Polsce wziął si korona-wirus, przecież nie powstał w Polsce. Czy aby nie przywieźli go ze sobą eurowicze. Wielu tu pracuje za marne PLN inni (może i z różnych powodów) ale woleli wypłatę w EURO. Ale jak zrobiło się źle to do domciu i może wielokrotnie z tym g….. Trzeba się było leczyć tam gdzie się pracowało a nie wieźć to do domu i tworzyć zagrożenie innym.

 7. Według mnie te zakazy są wyjątkowo głupie.

 8. Najgłupszy zakaz to zamknięte szkoły. Przecież tam mozliwośc zarażenia jest znikoma bo po pierwsze to są młodzi ludzie lub dzieciaki po drugie codziennie ci sami a po trzecie nie ma aż tak wielkiego zgromadzenia jak. np sklepy po pierwsze codziennie nowi kupujący po drugie ludzie starsi czyli potencjalnie najbardziej narazona grupa a po trzecie liczba kupujących dużo większa jak uczniów w szkole. Kto ma watpliwości zapraszam do Biedronki na palcu po byłym tartaku

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content