Ubędzie radnych powiatowych

Według najnowszych nieoficjalnych informacji podział na okręgi wyborcze w powiecie włodawskim pozostanie bez zmian. Ubędzie jednak radnych. Do tej pory w Radzie Powiatu we Włodawie było 17 radnych, teraz będzie ich 15.

Wbrew wcześniejszym przymiarkom podział na okręgi wyborcze w powiecie pozostanie ten sam. Decydują o tym wytyczne Państwowej Komisji Wyborczej, która w piśmie z połowy maja do komisarzy wyborczych podkreśla, że dotychczasowy podział powiatów i województwa na okręgi wyborcze jest stały. A zmiany mogą być wprowadzane wyłącznie w sytuacjach określonych w Kodeksie wyborczym.

Do końca roku kalendarzowego do kompetencji rad należy podział na okręgi i wyznaczenie liczby radnych (od przyszłego roku będzie to już wyłączna kompetencja komisarzy wyborczych). Do tej pory były w powiecie cztery okręgi: miasto Włodawa (6 mandatów), gminy Włodawa i Hanna (4 mandaty), gminy Urszulin, Stary Brus i Wyryki (4 mandaty) oraz gminy Wola Uhruska i Hańsk (3 mandaty). Teraz należy zmienić nie okręgi, lecz tylko liczbę mandatów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Ubędzie radnych powiatowych"

  1. Czerwony Książe | 24 lipca 2018 at 18:17 |

    Romańczuk obetnie Włodawie żeby Pisowcy nie mieli większości w powiecie ! Buuua cha cha cha.

  2. Mieszkaniec | 24 lipca 2018 at 22:13 |

    Włodawa obecnie Romańczukowi i pokaże PSL wała.

  3. Uchwalone na sesji nadzwyczajnej 23 lipca: miasto Włodawa (5 mandatów), gminy Włodawa i Hanna (4 mandaty), gminy Urszulin, Stary Brus i Wyryki (3 mandaty) oraz gminy Wola Uhruska i Hańsk (3 mandaty)

  4. Podobno Wiesio zabłysnął na komisjach rady powiatu. Po 8 latach starostowania, ale już jako radny opozycyjny, nagle się dowiedział, że powiat może dokładać z własnych pieniędzy do zadań państwowych z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. No i oczywiście teraz jest największym zwolennikiem dokładania do niepełnosprawnych, choć przez 8 lat ze środków własnych wydał … 0 zł. Jest taki bystry i dobroduszny, że może rzeczywiście trzeba by dać mu szanse – po 20 latach urzędowania powinien coś załapać!!!

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content