Telefon od córki pozwolił na zatrzymanie sprawcy przemocy domowej

To była już kolejna awantura domowa. Policjantów zawiadomiła córka, która poinformowała, że jej ojciec jest nietrzeźwy i agresywny. Jak ustalili wstępnie mundurowi, mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną wobec dwóch córek oraz dodatkowo fizyczną wobec żony. 50 letni mieszkaniec powiatu włodawskiego został zatrzymany. Za przestępstwo znęcania grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Wczoraj po godzinie 22:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od nastolatki, która poinformowała, że nietrzeźwy i napastliwy ojciec wszczął awanturę. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sprowokował kłótnię, której powodem miały być kontakty towarzyskie starszej z córek. Dodatkowo, awanturnik miał grozić żonie, że ją zabije. 50-latek stosował przemoc od kilku lat, jednak nasiliła się ona w ostatnim czasie. Policjanci zatrzymali 50-latka i osadzili w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organiźmie. Śledczy pracują nad tą sprawą. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content