Dla kogo wynajem kontenerów? Lublin wyjaśnia

Jeśli chodzi o wynajem kontenerów, Lublin informuje, że każdy inwestor, bez względu na wielkość i zakres prac remontowych lub budowlanych, ma w swoim obowiązku zamawianie kontenerów na gruz. Planując tego typu prace, należy uwzględnić w kosztorysie odbiór odpadów od firm i odbiór odpadów z posesji prywatnych. W artykule wyjaśniamy, dla kogo konieczny jest wynajem kontenera na gruz.

1. Dlaczego wynajem kontenerów jest obowiązkowy przy pracach remontowo — budowlanych?

2. Wywóz odpadów w zależności od ich rodzaju

3. Jak zorganizować wynajem kontenerów? Lublin wyjaśnia

Współcześnie wywóz śmieci nie jest sprawą skomplikowaną, ale trzeba wiedzieć, gdzie w mieście takim jak Lublin najkorzystniej jest zamawiać kontenery w różnych rozmiarach. Wywóz odpadów można zamówić na stronie https://zamow-kontener.pl/lubelskie/wywoz-gruzu-lublin/. Firmę wyróżniają konkurencyjne ceny i bardzo wysoki poziom obsługi klientów. Można zamówić między innymi kontener na zmieszane odpady budowlane, kontener na papę, kontener na gabaryty lub kontener na zmieszane odpady opakowaniowe. Pod żadnym pozorem nie można wrzucać do kontenera chemikaliów i elektrośmieci. 

Dlaczego wynajem kontenerów jest obowiązkowy przy pracach remontowo — budowlanych?

Standardowe pojemniki na śmieci zmieszane i podlegające segregacji nie służą do wrzucania odpadów po remontach. Przy kontroli śmietników, jeśli zostaną znalezione odpady typu gruz, z pewnością będzie nałożony mandat. Osoby prywatne samodzielnie muszą pokryć jego koszt, ale we Wspólnotach Mieszkaniowych i w Spółdzielniach Mieszkaniowych mandat obciąża całą nieruchomość. Nie można tłumaczyć się tym, że ktoś nie wiedział o takim zakazie lub nie ma środków na prywatny odbiór odpadów. Dlatego tak istotne jest umieszczanie w kosztorysach remontowo — budowlanych opłat za kontenery. Gdy w grę wchodzi wywóz gruzu, Lublin zaleca, by tego rodzaju śmieci nie przechowywać na posesjach, gdyż zagraża to bezpieczeństwu ludzi i negatywnie wpływa na estetykę otoczenia. Ponieważ kontener na odpady można zamówić w różnych rozmiarach, każdy z łatwością dopasuje wynajem kontenerów do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli gruz jest do wywiezienia w bardzo małych ilościach, mogą wystarczyć torby typu big bag. 

Wywóz odpadów w zależności od ich rodzaju

Przy zamawianiu kontenerów warto zaznaczyć, jakiego rodzaju są to odpady. Mogą być to kontenery na sam gruz, kontenery na gruz plus inne śmieci po remoncie, kontenery na odbiór makulatury, kontenery na odpady gabarytowe (meble i tym podobne), a także kontenery na samą papę. Utylizacja papy generuje większe koszty, dlatego nie można jej wrzucać do kontenera z gruzem.  Wywóz gruzu w większych ilościach warto zakontraktować z rozsądnym wyprzedzeniem. Pojedyncze kontenery można zamawiać w normalnym trybie (na kilka dni przed planowanymi pracami). 

Jak zorganizować wynajem kontenerów? Lublin wyjaśnia

Planując telefoniczne lub e-mailowe zamówienie na kontener na gruz, Lublin rekomenduje firmom i osobom prywatnym wynajem kontenerów od przedsiębiorstw, których główną działalnością jest wywóz odpadów w kontenerach. Tylko wtedy ma się gwarancję legalnego pozbywania się różnych odpadów. Chodzi o to, że trzeba mieć pewność, że śmieci nie zostaną wyrzucone na przykład w lesie lub na polu. Jest to niezwykle istotne dla dobra środowiska naturalnego. Poza tym utylizacja odpadów zgodna z prawem chroni wszystkich od nieprzyjemnych konsekwencji. Przykładowo tworzenie dzikich wysypisk może być wykryte, co w efekcie może oznaczać bardzo wysokie kary finansowe. 

Skip to content