Szymon Zguczyński podwójnym Mistrzem Województwa Województwa Juniorów i z awansem na Mistrzostwa Polski

W rozegranych 09.04.2022 r. w Lubartowie Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Juniorów w tenisie stołowym bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik SMS Włodawa Szymon Zguczyński zdobywając trzy medale. W grach mieszanych w parze z Agatą Lipską (MKS AGS Lewart Lubartów) dopiero w finale ulegli swoim przeciwnikom i zdobyli medal srebrny. W grze podwójnej z parze z Janem Plisem (CKFIS Bełżyce) zwyciężyli i zostali Mistrzami Województwa.

Bardzo dużo emocji przyniosły gry pojedyncze, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostwa Polski Juniorów. W pierwszym pojedynku Szymon pokonał po bardzo dobrej grze Rafała Pawłowskiego (MKS AGS Lewart Lubartów) 4:1, następnie w półfinale wygrał ze swoim partnerem deblowym Janem Plisem (CKFIS Bełżyce) 4:1 i uzyskał awans do finału. W finale po dramatycznym pojedynku pokonał Dominika Maciąga (CKFIS Bełżyce) 4:3 zostając Mistrzem Województwa Juniorów na rok 2022. Ten wynik zapewnił również awans na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w Gliwicach.

Gratulujemy wyniku zawodnikowi i trenerowi Sylwestrowi Włoszkowi, który bardzo dobrze przygotował do turnieju!