Sylwester Lis w finale Good Chef 2021

Dziewięciu wybitnych szefów kuchni z Polski i zza granicy zmierzyło się w weekend w finale konkursu „Good Chef”. W tegorocznej rywalizacji, w tym jakże prestiżowym gronie, znalazł się Sylwester Lis, właściciel restauracji Atmosfera Caffe we Włodawie.

Konkurs „Good Chef 2021” był jednym z głównych punktów Europejskiego Festiwalu Smaku, który w weekend odbył się w Lublinie. W piątek, sobotę i niedzielę (po trzy prezentacje jednego dnia) na Starym Mieście, gdzie ustawiona była Scena Smaku, każdy z zawodników musiał przygotować przed zgromadzoną publicznością godzinny pokaz kulinarny, wykorzystując przy tym wybrane przez sędziów regionalne produkty. Zadaniem kucharzy było wykonanie dań obiadowych dedykowanych rękopiśmiennej książce kucharskiej z XVIII wieku „Zbiór dla kuchmistrza tak potraw jako ciast robienia”, należącej do Rozalii Pociejowej i potem jej córki Ludwiki Honoraty Lubomirskiej. Ten niezwykły traktat kulinarny, zawierający ponad 1000 przepisów, wydało Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Zmagania szefów kuchni, startujących w tegorocznym konkursie, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Potrawy oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Kurta SchelleraRywalizację koordynował maestro Jean Bos, który wraz z radą konkursu nominował zawodników.

– Sama nominacja do tego prestiżowego konkursu jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Oczywiście byłem tym faktem mile zaskoczony, tym bardziej że na co dzień gotuję w małym miasteczku, a nie w wielkiej metropolii – mówi Sylwester Lis. – Gotowanie to moja pasja, a zarazem świetna zabawa. Kocham to. Mam olbrzymią satysfakcję, kiedy ludziom smakują moje dania – podkreśla właściciel restauracji Atmosfera Caffe we Włodawie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

2 komentarzy "Sylwester Lis w finale Good Chef 2021"

  1. Gratulacje!

  2. Włodawiak tak łatwo nie oddaje fartucha 😀 Powodzenia w finale 🙂

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content