Święto folkloru na półmetku

Drugi dzień jubileuszowego święta folkloru we Włodawie dostarczył publiczności solidną dawkę światowego folkloru.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie. Młodzi tancerze zaprezentowali między innymi tańce opoczyńskie, łowickie, kurpiowskie i warmińskie.  Popisy taneczne przeplatane były występami zespołu „Cisza”.

Piękne, kolorowe stroje, porywająca meksykańska muzyka i choreografia z wykorzystaniem maczet . Tak z kolei wyglądał występ zespołu Balet Folklorico Infantil Coahuila z Meksyku.   Tancerzom towarzyszyli muzycy grający na skrzypcach,  trąbkach, vihueli i gitarach.

Kolejnym przystankiem w festiwalowej podróży były Bałkany.  W rolę przewodników po tamtejszej  kulturze wcielił się zespół Mirce Acev z Macedonii. Grupa zaprezentowała tradycyjne tańce oraz pieśni ze wszystkich regionów Macedonii. Tancerzom towarzyszyła kapela grająca na tradycyjnych instrumentach muzycznych. W trakcie występu zespół wspólnie z gospodarzami festiwalu – Zespołem Tańca Ludowego Polesie wykonał pieśń Makedonsko Devojche.

Pełen radosnych wspomnień dzień festiwalowy zakończył występ zespołu Prygazhosts z Białorusi. Zespół zza naszej wschodniej granicy w swoim repertuarze ma tradycyjne białoruskie tańce oraz te pochodzące z folkloru rosyjskiego, ukraińskiego i mołdawskiego.
Kolejne festiwalowe prezentacje już w środę od godziny 17. Wystąpią tancerze reprezentujący Słowację, Turcję i Hawaje (USA). Wszyscy miłośnicy folkloru, którzy nie mogą przybyć na włodawski amfiteatr mogą śledzić występy przez internet.
UM Włodawa

3 komentarzy "Święto folkloru na półmetku"

  1. Ale Pan Muszyński ładnie tańczył.

  2. Dziadek Eutanazy | 21 lipca 2017 at 23:00 |

    Pan Muszyński tańczy jak mu Edzio zagra!

  3. komiwojażer zrobi wszystko, nawet zatańczy kankana by się przypodobać i zostać wybranym na następną kadencję.cóż mu innego zostało, tylko taniec, chocholi taniec.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content