Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Włodawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy Forda, który jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę na drodze.

W sobotę po południu w miejscowości Żuków policjanci  Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. 51-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 63 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 14 punktami karnymi.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content