Dzięki zgłoszeniu od wnuka policjanci przerwali gehennę 86-latki

Policjantów z Włodawy zawiadomił wnuk 86-latki, który poinformował, że wujek jest nietrzeźwy i agresywny. Jak ustalili wstępnie mundurowi, mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec matki. 60-latek z powiatu włodawskiego został zatrzymany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje dziś sąd.

Ustalono, że mieszkaniec gminy Wola Uhruska od sierpnia ubiegłego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Podczas awantur ciągle niepokoił seniorkę, wykręcał ręce a także niszczył sprzęty domowe. W toku postępowania przygotowawczego Prokurator Rejonowy we Włodawie wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy. O jego losie zadecyduje dziś sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content