Starosta szuka gdzie może. Prosi premiera Tuska o pomoc szpitalowi

Starosta włodawski Mariusz Zańko wystosował pismo do premiera Donalda Tuska oraz parlamentarzystów i ministra obrony narodowej z prośbą o uwzględnieniu w Tarczy Wschód pomocy włodawskiemu szpitalowi. Głośna śmierć żołnierza na granicy być może przyspieszy pomoc takim „granicznym” szpitalom. Na odpowiedź starosta czeka.

O tym, że włodawski szpital, podobnie jak setki innych w kraju, jest w trudnej sytuacji finansowej, wie już chyba każdy. Jednak nowy starosta włodawski szuka pomocy wszędzie, gdzie tylko może. Jednym z pomysłów, który postanowił wcielić w życie jest prośba do premiera rządu w związku z jego planem wzmocnienia wschodniej granicy, tzw. Tarczy Wschód.

– Istnienie szpitala powiatowego we Włodawie, który jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej, jest gwarantem tej ochrony i przyczynia się do rozwoju tego regionu kraju – starosta Zańko napisał w liśćie do premiera. – Nie można sobie wyobrazić sensowności tzw. Tarczy Wschód bez zabezpieczenia medycznego, w tym najbliżej położonego granicy polsko-białoruskiej szpitala włodawskiego. SPZOZ we Włodawie, podobnie jak głośny ostatnio szpital w Hajnówce i podobne tego typu jednostki powiatowe przy granicy polsko-białoruskiej pilnie potrzebują dosprzętowienia i dofinansowania. Powiatowe szpitale w obecnej napiętej sytuacji granicznej muszą gwarantować zabezpieczenie medyczne dla żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących integralności naszego kraju. Trudna sytuacja finansowa i kadrowa tych szpitali stanowi realne zagrożenie, nie mniejsze od fizycznej agresji motywowanych politycznie migrantów ze Wschodu. I właśnie położenie naszego powiatu powoduje, że jesteśmy szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa wynikające z obecnej sytuacji geopolitycznej. Nielegalni migranci są coraz częściej widziani na terenie naszego powiatu i są to często osoby, które potrzebują natychmiastowej pomocy lekarskiej. SPZOZ we Włodawie od momentu wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie świadczył pomoc dla uchodźców wojennych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

94 komentarzy "Starosta szuka gdzie może. Prosi premiera Tuska o pomoc szpitalowi"

 1. Trzeba było wybierać, tego co z obecną władzą byłby za pan brat. Przynajmniej tak tłumaczono powołanie Holi na vice w ratuszu. Ja bym pisał do Bidena, Xii i Modrego.

 2. Wysłał kilka pism i myśli, że będzie miał alibi na upadek szpitala. A widziani emigranci szli do Orchówka na mszę. Sam zapraszał. GOŚCIU ŚCIĄGNIJ LEKARZY DO WŁODAWY. Zobacz ilu jest w Urszulinie.

  • Wiesz dlaczego w Urszuinie nie ma problemów z lekarzami? Bo nie zajmują się tym miernoty i niemoty!

 3. Otóż to | 16 czerwca 2024 at 13:15 |

  Co to za wrzaskliwa impreza pewnie na ryneczku? Jeszcze jakiś “mocarz” w bęben napidala.

 4. Śmieszne to

 5. A tyle było lamentu jak Romańczuk prosił Niemców o respiratory… Patrz Mariusz jak się punkt widzenia zmienia…

  • Polak Mały | 16 czerwca 2024 at 17:19 |

   prosić szwabów,a fur deutchland ..to RÓŻNICA ….

   • Niech se babcia umiera na SARS. Ważne, że nie dostała pomocy od Niemców. W szkole to Ty orłem nie byłeś…

 6. Wysłał kilka pism, w Chełmie załatwił opiekę położniczą i pediatryczną i tyle. Robi coś? Robi i kasa leci na konto a szpital jak padał tak pada. A tyle było gadania na Romańczuka.

 7. Widać że facet nie ma pojęcia o tym co robi. Tępa propaganda dla ciemnego ludu który już nie kupi tego shitu. Porozumienie z chełmskim szpitalem to jasny sygnał że o ooddziale dziecięcym możemy zapomnieć. Przecież frasobliwy Mariuszek i uśmiechnięty Piotruś tak się pchali do komisji wybierającej nowego dyrektora SPZOZ. To co wtedy nie mieli wiedzy jaka jest sytuacja szpitala? Gdyby faktycznie pracowali rzetelnie jako radni mieliby dostęp do wszystkich informacji. Ale ważniejsze były głupkowate popisy na sesjach. Teraz wielkie zaskoczenie że jest tak źle. To za co braliście pieniądze? Teraz jak dorwali się do władzy dalej tylko pozorują działania. Mariuszek frasobliwy zamiast pracować pozuje durnowato w koszulce żelaznego triatlonu. Jak na razie to jedyny konkret jego rządów. Ale chyba nie po to ludzie na was głosowali! Drugi wielki sukces to wezwanie do modlitwy. Ciekawe kto zapłacił za mszę i ile? Powiat czy sam starosta? Chociaż to w sumie wszystko jedno. Bo przecież Mariusz tylko na państwowych stołkach zarabia i dostaje pensję z NASZYCH podatków! Nie ma pojęcia o zarządzaniu. Nigdy nic sam nie “wyprodukował”. Ktoś wie kiedy kolejna akcja palenia zniczy pod starostwem? W mieście są jeszcze banery klapsydry dotyczące szpitala. Nawet nie potrafili ich ściągnąć i okazuje się że słusznie bo jeśli coś się zmienia to tylko na gorsze. Ten statek tonie a z takim sternikiem długo nie utrzyma się na powierzchni. Powiat jeszcze płynie ale kra nad nim zamarza.

 8. Błysnąłeś! A ile napracowałeś się nad tym elaboratem. No brawo

  • Niestety napisał prawdę.

  • Mariusz prawda w oczy kole. Zamówiłeś już dziś pacierz za powiat? Pamiętaj że jak upadnie to wrócisz do Kodnia albo jeszcze innej wioski bo tam też się już na tobie poznali.

 9. Obiecywał przywrócić oddział dziecięcy i położnictwo. Za to krytykował poprzednika a teraz co? Załatwia nam opiekę w szpitalu w Chełmie. Nieładnie panie starosto, oj nieładnie nie dotrzymać obietnic wyborczych.

 10. Otóż to | 16 czerwca 2024 at 21:50 |

  Wlodawa, to peryferie państwa, chociaż przed wojną, to centrum. Peryferia województwa. Czy to lubelskiego, czy to kiedyś chelmskiego, taka prawda. Peryferyjny szpital się nie utrzyma, bo wszystko kosztuje, a lekarzom się nie chce dojeżdżać do pracy we wlodawie. Jeszcze po takich drogach? Szpital, to studnia bez dna. I Starosta nic na to nie poradzi. Żaden. Z peerelowski było dwóch. Z sld też było trochę. Nic to nie da.

  • Mariusz nie próbuj się usprawiedliwiac

   • Otóż to | 17 czerwca 2024 at 07:04 |

    Nooo, wyczaruje kasę, tylko skąd? Może kopalnia torfu zainwestuje, albo sortownia śmieci przyniesie zysk ze sprzedaży surowcow wtornych i zainwestuje? Człowieku, pomyśl skąd kasę na ten szpital?

 11. Widzisz Mariuszku, trzeba było ratować szpital, a nie dawać kasę na klasztor. Teraz musisz prosić Tuska, a Sasin czeki przywoził…. Ile wtedy przywiózł? 1,3 mln!! Nie kopie się dołków pod kimś bo sam się później w nie wpada….

  • Otóż to | 19 czerwca 2024 at 13:37 |

   Oto jest pytanie. Nie zadłużając szybciej by padło i na kogoś by wypadło. Jak na Millera wejście do uni. Taka to jego zasługa. Jak ofe, reforma Buzka, jak Lewandowskiego, nomenomen, Janusza świadectwa udziałowe i prywatyzacja, jak denominacja Balcerowicza. Pamiętajcie, HiT.

 12. Od kiedy trzeba załatwiać szpital?
  Z Hanny to pewnie bliżej do Białej
  Za czasów poprzedniego Starosty szpital w Chełmie przyjmował bez “załatwiania tyle trudu po co?

  • No on chyba myśli, że głupi naród to kupi. On taki zaradny, tak się stara a my nie doceniamy. A tyle krzyku było i nagonki na Romańczuka z tym szpitalem a teraz co? To samo.

 13. Tak to już u nas na wschodzie a także w powiecie Włodawskim jest. Jakby do wyborów wystawili małpę ( nic nie ujmując małpie ) i na pisali PIS, to też wygrałaby qybory

 14. Ordynator | 17 czerwca 2024 at 18:06 |

  Zastali w Powiecie to co zastali 60 mln długu w tym 46 mln w parabankach)..ktoś ich narobił..

  • I z jakiegoś powodu ludzie wybrali ich żeby naprawić sytuację. W kampanii a nawet dużo wcześniej obiecywali że wiedzą jak to zrobić. A tu nagle zaskoczenie. Mariuszek frasobliwy znów w weekend paradował w krótkich portkach i na rowerze zamiast pracować. Widać po co chciał zostać starosta. Żeby tylko ściskać rączki pozować do zdjęć i cieszyć się jak mu się ludzie kłaniają. A tu takie zaskoczenie. Na Titanicu też orkiestra grała do końca

   • Wypisz wymaluj drugi Wiesiek H. Tamten też jako starosta tylko chodził i głupio się uśmiechał. Zresztą tak mu zostało a Mariuszek przyjął jego taktykę.

  • Do ordynator | 18 czerwca 2024 at 10:07 |

   A oni biedni jako radni 2 kadencji nie wiedzieli co się w szpitalu dzieje? O ile dobrze pamiętam jak kręcili program do TV Lublin jeszcze za czasów Romańczuka to obecny starosta tam był a kwoty zadłużenia były wymieniane. Więc niech teraz nie mówi, że nie wiedział. Obaj z Piotrusiem wiedzieli tylko się pchali do koryta.

 15. Hi,hip, hurra

 16. Jakie to aktualnie w naszym powiecie | 17 czerwca 2024 at 22:07 |

  Trzeba było coś obiecać

  Ludziom, żeby głosowali

  Wolna Polska, raj na ziemi

  Demokracja i pluralizm

  Wszystko było takie proste

  Większość w bajki uwierzyła

  Chcieli mieć bogatą Polskę

  Bóg gdzieś jest, lecz forsy ni ma

  Już przestańcie protestować

  Lepiej idźcie się pomodlić

  Stulcie ryja i do pracy

  Dajcie nam trochę porządzić

 17. Dorwać się do koryta, by brać kilkunastotysięczne wynagrodzenie, wozić się służbowym samochodem, uczestniczyć w imprezkach, a to wszystko na koszt podatnika nie dając nic w zamian oprócz niepokrytych obietnic, bo przecież ciemny lud wszystko kupi i kupił takiego Mario i Piotrusia, którzy jedynie co potrafią to przekładać pisma i spotkać się na obradach partyjnych.

 18. PiS to nie moja bajka, ale nie przeginajcie. Co oni dwaj robią gorzej niż ich poprzednicy ? Tylko Lągwa latał i kombinował by oddłużyć szpital

  • Dobre tłumienie. To nie my to oni. Po coś ludzie wybrali Zanke i spółke. Gdyby było tak dobrze to dalej rzadzilby Romanczuk. Zanko i Gorgol byli radnymi i nic nie wiedzieli o sytuacji szpitala? Przecież tacy mądrzy byli i mieli tyle pomysłów na naprawę tej sytuacji. Wiedzieli na co się piszą. I nagle teraz została tylko modlitwa? Jak nie potrafia pomóc to niech zrzekną się stanowiska. Może znajdzie się ktoś bardziej kompetentny. A jak nie to rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry.

 19. Otóż to | 18 czerwca 2024 at 14:38 |

  Jak można oddłużyć coś co jest zadłużone ponad miarę? Najpierw się ratuje, a potem się szuka kasy.

 20. A tymczasem frasobliwy Mariuszek zaprasza na kolejne imprezy. Wieś tańczy i śpiewa a szpital i powiat powolutku pocichutku na równi pochyłej. Brawo Panie Starosto

 21. Poszukuje się w dniu dzisiejszym 30 000 zł. Coś ktoś wie?

 22. włodawiak | 19 czerwca 2024 at 10:44 |

  Starosta ma wyjście- zwalniać ludzi w trybie natychmiastowym. Tyle potrafi i to po sobie zostawi potomnym. Zołnierze wyklęci i masowe zwolnienia

 23. Katarzyna | 20 czerwca 2024 at 07:11 |

  Romańczuk, Korzeniewski z Korszlą i Szpilewiczową powinni szukać kasy. To oni zadłuzli szpital.ps. romanczuk w kampanii obiecywał oddłuzenie szpitala.

  • Do Katarzyna | 20 czerwca 2024 at 08:56 |

   Mariuszek też obiecywał uratowanie szpitala

  • Wszystkie ekipy od początku istnienia powiatu zadłużają szpital i nie wynikało to z ich kompetencji lub ich braku, ale z dysfunkcyjnego systemu, który zepchnął odpowiedzialność za szpitale na samorządy. O ile w założeniu to mogło działać, to rzeczywistości każda kolejna władza, z różnych powodów, nie dotuje szpitali należycie. PO się do tego nie kwapiło bo ich elektorat nie jest w Polsce B i maja w głębokim poważaniu prowincje, a PiS bo wydawało kasę na bezpośrednie transfery socjalne, na których łatwiej było zbić kapitał polityczny. Plus obie partie są de facto centralistyczne i slaby zadłużony samorząd jest im na rękę bo mniej fika i jest zależny od rządowego cycka. Problem tkwi w tym, ze dajemy się nabierać hochsztaplerom, którzy tylko i wyłącznie dla wlasnego interesu obiecują gruszki na wierzbie. Zarówno obecny jak i poprzedni (i każdy przed nimi) starosta nie jest i nie był w stanie dowieźć obietnic oddłużenia szpitala w takiej formie jaka obiecuje. Mariusz stal się zakładnikiem swoich własnych populistycznych wizji, i podobnie jak poprzednicy, będzie zadłużał szpital. Zarządzanie masa upadłościową jest naprawdę trudne a Mariusz nigdy nie był najostrzejszym ołówkiem w piórniku. Sam fakt, ze PSL wiecznie lasy na posady, sobie odpuścił te wybory o czymś świadczy. Miłego dnia, dużo zdrowia i chłodnego sceptycyzmu wobec polityków (z każdej frakcji) życzę.

   • Dobrze powiedziane. Mariusz stał się zakładnikiem swojego populizmu. Co do peezel to też święta prawda. Uciekli z tonącego okrętu.

  • Otóż to | 23 czerwca 2024 at 01:15 |

   A gdzie zakopana?

 24. Smutne to jeśli chodzi o szpital. Trup . Zero możliwości . Restrukturyzacja – cięcia kosztów i redukcja etatów , wypowiedzenia pensji na poziom 50 % .
  Wywalenie paniusi ze stołka dyrektora – brała w tym udział !!! I modlitwa coby się to udało . Związki liche to się uda,! A jak nie to likwidacja!!!

 25. włodawiak | 21 czerwca 2024 at 10:08 |

  Ha,ha,przy takiej naprawie sytuacji w szpitalu będzie mnóstwo spraw sądowych które dalej nakręcą spiralę długów. i nikt nie będzie zadowolony, ani mieszkańcy, ani pracownicy szpitala ani starostwo. To najdurniejszy pomysł. Trzeba zabiegać o wypłatę nadwykonań i gospodarować oszczędnie. Zwiększyć kontrakty, negocjować tańsze zakupy/ przy kontraktach z NFZ tańsze są materiały medyczne,te do nadwykonań są droższe/i jeszcze kupę drobnych korekt które jak się zbierze do kupy to dadzą spore oszczędności.

 26. Gdzie jest starosta? Uśmiechnięty Piotruś ściskał ręce uczniom ma zakończeniu roku a gdzie jest frasobliwy Mariuszek? Nie widać Go ostatnio? Co się dzieje?

 27. Jak to gdzie? Pojechał na mecz. Jak jego modły przed meczem dały taki sam skutek jak te za szpital. Już przegrywamy.Fajnego sobie starostę wybraliście. Jak dobrze że mnie już tam nie ma bo jakbym miał mu płacić pensję że swoich podatków to bym się zdenerwował hahaha

 28. Do włodawiaka: Żeby oddłużyć to trzeba renegocjować umowy z lekarzami sic. tzw lekarzami. W większych miastach to nosze by nosili a u nas to FACHOWCY SPECJALIŚCI. Pogonić ich do roboty.

 29. Podróż do Berlina była chyba męcząca xD

 30. Dlaczego jak było 49 województw to w Chełmie Lubelskim samochody miały rejestrację zaczynającą się od WWKW? (Wyżebrane Województwo Koło Włodawy) !!!!!!!!!!

 31. Miasto PKWN-u.

 32. Czy Pan Zanko już wrócił z wyjazdu do Berlina? Czy w końcu weźmie się do pracy i zajmie się szpitalem? Od wyborów minęło już dwa miesiące. Co w tym czasie działo się w sprawie szpitala? W mediach społecznościowych i prasie czytam że Pan Zanko ten czas wykorzystał na swoisty audyt sytuacji SPZOZ. (Jako radny nie wiedział jaka jest sytuacja?!). Podobno odbyły się liczne spotkania zarządu powiatu, rozmowy z dyrekcją włodawskiego szpitala, parlamentarzystami dyrektorami innych szpitali w regionie. Wysłany został także list do premiera. Czy jest już odpowiedź? Czy list w ogóle dotarł do adresata czy była to tylko zagrywka medialna i zamiast wrzucić go do skrzynki na listy został tylko opublikowany na Facebooku? Czy Pan Gorgol prowadzi już jakiś jakiekolwiek rozmowy ze studentami i absolwentami medycyny którzy teraz muszą odbywać praktyki? Pamiętam jak na sesjach przekonywał że to jedno z rozwiązań które mogą poprawić sytuację. Brzmi logicznie prawda? Pytanie tylko dlaczego nic się w tej sprawie nie dzieje? Efekty o których dowiadujemy się za pośrednictwem mediów na razie nie powalają. Podobno jest jakies porozumienie ze szpitalem w Chełmie w sprawie przyjmowania pacjentów z Wlodawy. I to wszystko? Za to mamy wojaże zagraniczne Pana Zanko. Ściskanie rąk i pozowanie do zdjęć Panów Zanko i Gorgola w krótkich spodenkach i ma rowerach. Może się mylę ale nie po to Was Panowie wybrano! Wezwania do modlitwy i informacje które rozchodzą się od pracowników szpitala pocztą pantoflową nie napawają optymizmem. Najgorsze jest to że Pan Zanko po wyborach nagle ucichł. Już nie jest tak skory do publicznych wypowiedzi i wystąpień jak przez ostatnie lata. Wtedy miał usta pełne frazesów a kiedy trzeba rzetelnie poinformować mieszkańców nagle zamilkł. MY MIESZKAŃCY MUSIMY WIEDZIEĆ GDZIE SZUKAĆ POMOCY W RAZIE POTRZEBY!

 33. Robić zaciąg rusko- bialoruski

 34. Otóż to | 23 czerwca 2024 at 14:16 |

  Chyba zacier, na eksport do kręgu turanskiego. I to migusiem

 35. Kwiat partyjnej zgrai dorwał się do koryta i się nim zachłysnął.

  • Wszyscy tutaj tak na niego narzekają. To jak to się stało, że został tym starostą? Przecież ktoś na niego głosował, sam się nie wybrał.

   • Wygrał na populistycznych hasłach. Zwyczajnie nabrał ciemny lud a jak obja stołek wyszła Beata z worka. Ta niby niewiedza o tym co się dzieje w szpitalu to sprawdzona strategia PiS. Pamiętacie jak Holaczuk na pierwszej sesji po utracie władzy pytał o stan szpitala?

 36. Brak kasy w budżecie powiatu na spłatę zobowiązań szpitala z lat poprzednich to może pomyślmy wspólnie jak powiat lub szpital ma osiągnąć jakikolwiek dochód aby wyjść z tego stanu. Czy komuś obecna sytuacja jest na ręke? Wpisujecie pomysły rzeczowe jak wyjść z kłopotów a nie tylko narzekacie i obrabiacie dupę na prawo i lewo. Drodzy radni od prawa do lewa odrzucie swoje wojenki partyjne a i my mieszkańcy – podatnicy zacznijmy kontrolować ich działania.

  • Przecież frasobliwy Mariuszek i uśmiechnięty Piotruś przez dwie kadencje tyle mówili o swoich pomysłach na ratowanie szpitala. A teraz co? Nagłe zapomnieli? Skoro nie wiedzą co robić to niech zrezygnuja ale wtedy urwie im się korytko. Koło się zamyka.

  • Otóż to | 24 czerwca 2024 at 19:15 |

   Popieram.

 37. Ten szpital trup . Ruscy-białoruscy zaczynaja karty tasować

 38. drzazga w oku | 24 czerwca 2024 at 13:13 |

  Wyjątkowo dużo macie śmiałości w krytykowaniu obecnej wøadzy, mimo że bardzo krótko rządzą. Zupełnie odmiennie niż poprzednio.Takie to znamienne i dużo mówiące. Czyżby teraz odwaga była tańsza?

 39. Zgadzam się z przedmówca. Tylko potraficie krytykować a nie dajecie nic od siebie. Gdzie byliście jak poprzedni starosta i dyrektorka zaciągali pożyczki w parabankach? Wtedy wszystko było fajnie? Mariusz nie przejmuj się malkontentami i rób swoje. Jesteś młody energiczny i musi Ci się udać! A Wy mu poprostu nie przeszkadzajcie!

 40. Jak szpital zaciągał pożyczki to co robił Mariuszek? Nie protestował. Jak taki zdolny to dlaczego nie otworzył kancelarii tak jak Giertych.

 41. Ty jedyne co potrafisz otworzyć to klapę w kiblu

 42. prawa rynku sa jasne. Długi należy spłacać. Zaciągało się kredyty bandyckie . Ekipa poprzednia to robiła. Na przetrwanie. Moralne zera oszukujące i mamiące o naprawie. teraz Pan Mariusz ma zbuka. nie da rady mimo szczerych chęci w co wierzę . Takie zadłużenie dobija szpital. Cięcie kosztów to jedyny kierunek. Nie można żyć ponad stan . Obecna dyrektorka miała w tym udział i teraz musi zjeść swój własny ogon. Czy to zrobi?, zobaczymy. Każdy miesiąc to odsetki w parabankach – bandyckie. Powiat o minimalnym potencjale z przerośniętą kadrą. Poodchodzili doświadczeni lekarze, młodzi jeszcze długo muszą się uczyć. Bez TK nie postawią rozpoznania – vide chirurgia. Liczy się czas. Opieki nad dziećmi nie ma – dr. Olszewski w grobie się przewraca. Położnictwa nie ma. SOR zlikwidowali , a powinno być odwrotnie? Najpierw ratowanie życia/ zdrowia ! Jakaś Izba Przyjęć !!!??? Debilizm. Przy takiej infrastrukturze? Pani Szpilewicz i Pan Romańczuk niszczyli ten szpital . I za ten stan obecny odpowiadają! I co ? bekną? I nie czepiajcie sie obecnego starosty ! Niech robi swoje.

  • żałobnik | 24 czerwca 2024 at 22:28 |

   Dzięki tym co o nich piszesz tak negatywnie ten szpital jeszcze istnieje.Tu partyjne gierki nie pomogą trzeba cierpliwości i spłacania kolejnych rat zadłużenia. Spłaty trzeba renegocjować. Ale zbliża się 1 lipca chyba kolejne podwyżki służbie zdrowia? A później 1 listopada czas palenia zniczy. Będziemy.

  • A co on robi? Żeby coś zrobić to trzeba umieć. Niestety partyjni działacze jedynie co potrafią to żyć na koszt podatnika, czego dowodem są Ci dwaj.

 43. O jak się czerwone sw…sy się uaktywniły

  • Towarzysze z Zsl przeflancowani na PSL a teraz na trzecią odnogę narobili bardachy i pouciekali na ciepłe posadki

  • Podwójne “się” 🙂 Składnia jak u Kononowicza. Kolega z tych oszczędnie wykształconych?

 44. Wy Hajnówki w to nie mieszajcie, bo ten szpital jest dobrze zarządzany i funkcjonują tam wszystkie oddziały włącznie z SOR-em, dziecięcym, położniczym i intensywnej terapii. Tutaj nie ma wielu oddział, a te co są to i tak nie funkcjonują . Większość pacjentów jest odsyłana na pastwę losu. Władze coś bełkoczą o pomocy medycznej nielegalnym migrantom, ale już nic nie mówią o zapewnieniu pomocy medycznej dziesiątkom tysięcy turystów odpoczywających na terenie powiatu. Przecież to jest najmocniejszy argument, a dopiero później inne. Jednym słowem gówniażerka od kilku kadencji jest przy korycie.

 45. Halo Włodawa obudźcie się! | 26 czerwca 2024 at 22:29 |

  I cyk kolejna imprezka. Uśmiechnięty Piotruś ściskał ręce seniorom przy kiełbasie z grilla a klakierzy biją mu brawo! Niedługo jedyne co zostanie po szpitalu i powiecie to te banery informujące o “śmierci szpitala”.

 46. A słyszeliście, że doktorowa została kierowniczką w KRUS-ie? Ma baba tupet. Najpierw krytykuje w gazecie jak to wszyscy we Włodawie pracę dostają po znajomości a teraz sama tak ją dostała. Bo nie powiecie mi przecież o jej doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach. Buhaha

 47. Oj oj jak uroczo. Pan Zakrzewski rozpływa się w zachwytach na łamach nowego tygodnia jak to jego szef starosta Mariusz Zanko zarabia jakieś marne – przynajmniej w ich mniemaniu 16 215,20 zł. To faktycznie grosze za tą ciężka pracę od rana do późnej nocy czyli paradowanie w krótkich portkach, ściskanie rąk i pozowanie do zdjęć.

  • Przecież po to startował dla stanowiska i wysokiego wynagrodzenia. W inny sposób działacze partyjni nie są w stanie zarabiać godziwych pieniędzy.

 48. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content