Ścieżka ma także zwolenników

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej znad jeziora Glinki do Okuninki budzi coraz większe emocje. Po głosach sprzeciwu aktywistów, którym nie podoba się wycinka ponad 250 drzew, teraz zorganizowali się zwolennicy budowy. Zebrali ponad 650 podpisów pod petycją.

Od zwolenników budowy ścieżki Ewa Łagoda, radna Rady Gminy we Włodawie, zebrała ponad 650 podpisów mieszkańców tej gminy i miasta Włodawy. W petycji skierowanej do starosty czytamy m.in.:

My, wszyscy podpisani poniżej oraz na listach załączonych do niniejszego pisma – mieszkańcy Orchówka, Okuninki oraz pozostałych miejscowości leżących na terenie Gminy i Miasta Włodawa, a także sympatycy jazdy rowerowej, preferujący rower nad inne środki lokomocji, pragniemy wyrazić zdecydowane poparcie dla inwestycji polegającej na budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej przebiegającej przy jeziorze Glinki. Oczywistym jest dla nas fakt, że ta długo wyczekiwana inwestycja przyczyni się do wzrostu atrakcyjności i dostępności terenu oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszego i rowerowego na drodze Włodawa – Orchówek – Okuninka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Ścieżka ma także zwolenników"

 1. hulajnoga | 2 lutego 2024 at 16:55 |

  ,,ekoaktywiszcze” …połóżcie swoje leniwe d..y pod gruszą, w czasie dojrzewania gruszek, i czekajcie ….

 2. Przecież nad Glinki można dojść jak i dojechać rowerem.Po co betonować fajny ,ekologiczny teren.

 3. Zainteresowany | 2 lutego 2024 at 20:11 |

  Gdzie można zobaczyć przebieg tej nowej trasy rowerowej?

 4. Halo Włodawa a co to się wczoraj nawyprawiało w powiecie?!

 5. Brawo Piotrek za pomysł że ścieżką rowerową a zielonymi się nie ma co przejmować im nawet metan od krów przeszkadza

 6. Ktoś tutaj walczy o offset od lokalnego bonza od kostki lub asfaltu.

  • a ty już sprzątasz po swoim psie? czy to zbyt nie ekologiczne?

   • Gdyby mój pies umiał składać literki,to z pewnością nie robiłby takich byków jak ty.

 7. Patriota nawet nie widzi błędu:)
  Więc nie oczekuj,że będzie szanował zdanie innych 🙁

 8. Tarasiuk z Tarasiuk | 6 lutego 2024 at 00:09 |

  Powiem obiektywnie, specjalnie przejechałem się tą trasą i doszedłem do wniosku, że ktoś sieje fermenty i pisze bzdury. Do wycięcia w większości są krzaki i poschnięte samosiejki olch. Oczywiście jest kilka trochę grubszych drzew, które jednak wyrosły na właściwej drodze, a nie wyjeżdżonej zwyczajowo przez okolicznych mieszkańców, które po prostu nie powinny tam rosnąć.
  Dodam jeszcze, że tam od kilkunastu lat, gdyby nieudolność urzędników starostwa i Zarządu dróg powiatowych byłaby droga asfaltowa.

 9. Zalej my wszystko betonem

  • Bez przesady.

   • Po co wycinać las który wyrósł na nieużywanej drodze? Nie prościej zmienić na mapie drogę na taką jaką jest faktycznie? Mamy j.Biale nastawione typowo na turystów ze ścieżkami itp. Glinki niech zostaną w kontraście. Jedno może istnieć w obecnym stanie obok drugiego. Jakaś ścieżka między nimi jest potrzebna ale nie z betonu asfaltu czy co tam teraz w modzie i to kosztem drzew. Nie niszczmy tego co mamy wyjątkowego. Skomponujemy ścieżkę w krajobraz bez wycinania drzew i lania betonu. Podobnie przygotujemy obecna drogę do użytku i nanieśmy na mapy. Wtedy drodzy właściciele domków i przedsieviorcy obie strony będą zadowolone.

 10. Komu zależy, żeby Włodawa cofała się w stosunku do innych powiatów? Tutaj nic nie potrzeba, nie potrzeba sygnalizacji świetlnej, nie potrzeba rond, zbędne są ścieżki rowerowe, wiatraki. Świadczy to tylko o nie kompetencji, może to za mocne słowo.Raczej braku determinacji władzy nawet w stosunku do takiej osady jak Wisznice, którą rządzi wójt z Polubicz. Tam wszystko da się przeforsować nawet wiatraki i osada się rozwija i pięknieje. W powiecie włodawskim dwóch pieniaczy potrafi zablokować wszystko np. wiatraki w Wyrykach zablokowało dwóch oszołomów bez szkoły w tym jeden nie mieszkający w tej miejscowości. Straciła gmina ,stracił powiat pozostaje zaścianek. Ot takie to smutne refleksje mieszkańca.

 11. Napisałam wyraźnie że ścieżka i droga są potrzebne ale nie trzeba od razu wycinać tyle drzew i zalewać wszystko betonem. Można to wkomponować tak żeby nie niszczyć naturalnego charakteru Glinek. Starosta Panasiuk jest młody i mam nadzieję że ma otwartą głowę w przeciwieństwie do poprzednika. Czemu powiat nie zapyta mieszkańców? Zróbcie spotkanie. Chętnie przyjdę i opowiem na przykładach jak można to zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni. Jesteśmy terenem turystycznym więc jeśli to dobrze zrobimy będziemy mieli piękna atrakcje dla turystów. Czasem dobrze wyjść z gabinetu i posłuchać opinii innych ludzi.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content