Są już wyniki egzaminu ósmoklasistów. Jak poszło uczniom?

Ponad miesiąc temu uczniowie klas ósmych szkół podstawowych w całym kraju przystąpili do egzaminów. Wczoraj (3 czerwca) przyszedł czas na zmierzenie się wynikami. Uczniowie z województwa lubelskiego wypadli całkiem dobrze. Z języka polskiego zdobyli średnio 67 procent, z matematyki 53 procent, a z języka angielskiego – 64 procent.

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 23 do 25 maja. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w tym terminie, napisali egzamin w dniach 12- 14 czerwca. Każdy ósmoklasista przystąpił do egzaminu pisemnego z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (uczniowie w zdecydowanej większości wybrali język angielski). Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Do egzaminu ósmoklasisty w województwie lubelskim w sesji głównej, tj. w maju, przystąpiło 24 162 uczniów VIII klas szkół podstawowych (ok. 98%), w tym 407 uczniów z Ukrainy.

Uczniowie z egzaminu z języka polskiego w skali kraju uzyskali średnio 66% wszystkich możliwych do otrzymania punktów, z matematyki- 53 %, a z języka angielskiego- 66% punktów.

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że z języka polskiego uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem, które sprawdzało umiejętność odczytywania tekstów ikonicznych oraz znajomość lektury obowiązkowej pt. Balladyna.

Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością obliczania wartości pierwiastków kwadratowych z liczb, które są kwadratami liczb wymiernych oraz wykonywania prostych rachunków pamięciowych. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Są już wyniki egzaminu ósmoklasistów. Jak poszło uczniom?"

  1. Mnie bardziej interesuje wynik włodawskiego szpitala. W Chełmie już kolejny rok szpital na plusie. Ale już we Włodawie szpital zadłużony. Starosta Romanczuk i Pani dyrektor Szpilewicz potrafią tylko na sesji rozkładać bezradnie ręce. Tak samo radni opozycji. Przy obecnym układzie sił wystarczyłby jeden głos żeby zakończyć tę nieudolne rządy. Zamiast tego lider opozycji w radzie powiatu zachowuje się tak jakby zawiązał nieformalny? sojusz z peselem. Przecież tak się chwalil niedawno jakie to ma kontakty w Lublinie i że dostanie tam ważą posadę. Zamiast tego wylądował na jakiejś wiosce a w Lublinie to co najwyżej może podłogi na mokro posprzątać. Wiadac jest już tak zdesperowany żeby dostać jakikolwiek stołek że nawet zaczął się dogadywać z najgorszym starosta w historii powiatu. Takie to jest to młode pokolenie polityków i ich tradycyjne wartości. Na szczęście wybory już blisko. Rozliczymy was wszystkich. Tej siły już nie zatrzymacie. Będzie bolało oj będzie!

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content