Rewitalizacja włodawskiego rynku nagrodzona

Projekt „Rewitalizacja Włodawy” był jednym z największych projektów inwestycyjnych w historii Włodawy. Jego najważniejszą częścią była pełna metamorfoza zabytkowego centrum Włodawy. I to właśnie ta inwestycja zajęła pierwsze miejsce w XXII edycji konkursu „O Kryształową Cegłę”.

22 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się gala XXII konkursu „O Kryształową Cegłę”. Głównym celem konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury. Organizatorom konkursu zależy na promocji najlepszych inwestycji oraz premiowaniu wzorcowych praktyk w budownictwie, uwzględniających też ochronę środowiska. Do konkursu mogą być zgłaszane inwestycje z województw po prawej stronie Wisły: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz z przygranicznych obwodów Ukrainy i Litwy. W tegorocznej edycji konkursu w 11 kategoriach zgłoszono 27 obiektów.

W kategorii „Obiekty Przestrzeni Publicznej” za najlepszą inwestycję uznano rewitalizację zabytkowego rynku we Włodawie. Statuetki za zajęcie pierwszego miejsca odebrali Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz wykonawcy projektu Pan Wiesław i Robert Blicharscy właściciele F.H.U. Handbud z Włodawy.

– Rewitalizacja zabytkowego centrum Włodawy była długo oczekiwaną inwestycją przez mieszkańców naszego miasta. Dzięki jej realizacji włodawski rynek zyskał nowy blask. Obecnie jest to miejsce, które znowu tętni życiem i jest wspaniałą wizytówką Włodawy. Bardzo dziękuję Panu Wiesławowi Blicharskiemu i pracownikom firmy Handbud za wykonanie tej niełatwej inwestycji – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Przypomnijmy.
Włodawski rynek przeszedł pełną metamorfozę. Zostały mu nadane nowe funkcje społeczne, gospodarcze i rekreacyjne. Przebudowany został ponad hektarowy obszar, gdzie pojawiła się nowa płyta rynku, dwie fontanny (Fontanna Trzech Kultur i tzw. Dry Plaza) oraz kameralny amfiteatr wewnątrz Czworoboku. Odnowione zostały również tereny zielone o powierzchni ponad 1600 metrów kwadratowych, gdzie pojawiły się m.in. nowe nasadzenia. Całość została dopełniona stylowym podświetleniem. Wyremontowane zostały również ulice i chodniki okalające rynek, gdzie powstały także nowe miejsca parkingowe.

UM Włodawa

Skip to content