Remont ulicy Suchawskiej z dofinansowaniem

Miasto Włodawa otrzymało 392 258,00 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulicy Suchawskiej we Włodawie. Pozyskane środki pozwolą na pokrycie połowy koszów remontu. Całkowita wartość inwestycji to 784 516,26 zł.

We wtorek 2 czerwca w Urzędzie Miejskim we Włodawie podpisano umowę na dofinansowanie remontu ulicy Suchawskiej. Lubelski Urząd Wojewódzki reprezentował Pan Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, a Gminę Miejską Włodawa Pan Wiesław Muszyński – Burmistrz Włodawy.

Na mocy podpisanego dokumentu Włodawa otrzyma 392.258,00 zł z Funduszu Dróg Samorządowych z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 104310L – ul. Suchawska”. Wartość inwestycji to 784.516,26 zł.

– Jest to bardzo ważna ulica dla mieszkańców Włodawy, ale też i dla turystów, ponieważ jest to jedna z dróg wjazdowych od strony Chełma i Okuninki. Dlatego tym bardziej cieszymy się z pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję – mówi W. Muszyński.

Zakres prac obejmuje przede wszystkim wymianę nawierzchni. W ramach zadania powstanie też nowy odcinek chodnika, przy pobliskim rozbudowującym się osiedlu. Zaplanowano również wyniesione przejście dla pieszych ze znakiem aktywnym D-6 oraz poprawę oznakowania poziomego.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Remont ulicy Suchawskiej z dofinansowaniem"

 1. Niech zlikwidują tą drogę a samochody niech sobie jeżdżą ul. Chełmską do ronda. Dajcie spokój mieszkańcom.

  • Potwierdzam! Zaorać wszystkie drogi w mieście zburzyć wszystkie budynki i posadzić drzewa i kwiatki bo jak widzę tylko to jest w tym mieście ważne. Banda pseudoekologo narobiła szumu i teraz wszędzie trawa po pas że strach puścić dziecko na podwórko czy do parku gałęzie wiszą po sam chodnik że przejść się nie da nawet w centrum. Wszystkich to wkurza ale nikt się nie odzywa bo zaraz zakrzyczą że ekologia i inne gówna. To tak samo jak z protestami w stanach. Jak kali ukraść krowę to super. Jak jakiemu ukraść krowę to zaraz rasizm. Weźcie się ludzie opamiętajcie a jak komuś mało drzew i samochody przeszkadzają to wyprowadźcie się do lasu. Mało ich dookoła?!

 2. Czy mieszkańcy nie potrzebują tej drogi?

 3. Najgorsze są karetki pogotowia pośród nocy.

  • Czy wtedy są najgorsze jak jadą do Ciebie?

   • Nie. Mam na myśli to, że przejeżdżają obok mojego domu na sygnale kilka razy w ciągu nocy.

    • Robia to pewnie z czystej zlosliwosci…

     • Jak się nie ma czym pochwalić, to się chwali tym, co w innych samorządach jest normalką. Każda gmina, która składa wnioski dostaje dofinansowanie. Oj BMW, weź się do roboty.

 4. A co z odwodnieniem tej ulicy? Kanalizacji deszczowej nie ma a,po każdym deszczu woda stoi 2 dni…Osobiście uważam , że przebudowa dróg bez porządków z infrastrukturą podziemną to wyrzucanie pieniędzy. Będzie to samo co z 1000lecia. Ledwo położyli asfalt i od razu poryli. I tak co roku.

 5. As jesteś beznadziejny. Kiedyś karetki jeździły bez sygnałów w nocy.

 6. ile burmistrz dołożył do komunikacji autobusowej??

 7. Ciekawe czy ścieżka rowerowa z Włodawy w stronę Korolówki wytrzyma do wakacji?. Jeszcze nie skończone prace a już zaczyna się osuwać…

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content