Rażące przekroczenie prędkości – apelujemy o wyobraźnię i rozwagę!

Wczoraj na drodze K-82, funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali mandatem karnym 23-latka, który podczas trudnych warunków atmosferycznych pędził Skodą 142 km/h. Wielokrotnie przypominamy hasło – kierowco zwolnij! Wolniej znaczy bezpiecznej, ponieważ następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

Pomimo powszechnie nagłośnionych zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym, nadal nie brakuje kierowców, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.  Wczoraj tuż po godzinie 14:00, stróże prawa na drodze krajowej nr 82 zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Skoda, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W terenie niezabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, poruszał się z prędkością 142 km/h.

Kierującym pojazdem okazał się, 23 –letni mieszkaniec gminy Urszulin. Podczas jazdy na drodze był śnieg a nawierzchnia stawała się śliska. Mężczyzna nie kwestionował prędkości, z jaką się poruszał i przyznał się do popełnionego wykroczenia. Został ukarany wysokim mandatem karnym a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

W związku z występującymi złymi warunkami atmosferycznymi w postaci opadów śniegu/śniegu z deszczem apelujemy do kierujących pojazdami o ostrożność na drodze. W takich warunkach atmosferycznych – padający śnieg, często mokra i śliska nawierzchnia, wcześnie zapadający zmrok powinny wzbudzić w nas zachowanie rozwagi i ostrożności, tak, by każdy z nas bezpiecznie mógł dotrzeć do swojego wyznaczonego celu.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

4 komentarzy "Rażące przekroczenie prędkości – apelujemy o wyobraźnię i rozwagę!"

 1. To jak oni go zatrzymali?

  • Widz i uczestnik zdarzenia | 17 stycznia 2024 at 15:01 |

   Relacja z zatrzymania
   Policjanci rozciągnęli kolczatkę na wysokości ul 1000-lecia PP z Al. Jana Pawła II. Informację o przejeździe ponoś miał przekazać anonimowo jeden z mieszkańców Włodawy, znajdujący się na spacerze z psem w okolicy Suszna. Zatrzymanie było filmowane telefonami przez okolicznych gapiów, pewnie będą fotki w Nowym Tygodniu.
   Trzeba jednak podziwiać kierowcę, który przejechał czterema kołami przez kolczatkę i dalej nie zwalniał, za starą biedronką gdy samochód obsiadł na felgach drących o asfalt dopiero się zatrzymał. Dwoje policjantów podbiegło do kierowcy gdzie jeden z nich trzymał ręką w dość charakterystyczny sposób kaburę pistoletu i wydał stosowne komendy. Kierowca nie stawiał oporu i wykonywał czynności zlecane przez mundurowych.
   Oj będzie miał kłopoty i to duże, tatuś synusia jak go z tej opresji wyciągnąć.

 2. Połowa kierowców jadąc w stronę Chełma ma podobną i wyższą prędkość.Zima nie zima.

 3. ja z zapytaniem czy moze to byli uczniowie nie zniszczalnego ogniwa pionu ruchu drogowego helmansa czuk i czeski no no coraz lepiej

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content