Punkty za dziadków. Kto łatwiej dostanie się do przedszkola?

Włodawa. Studiując regulamin przyjęć do miejskiego przedszkola pani Marta zauważyła, że jej córeczka ma mniejsze szanse niż dzieci, które mają w mieście dziadków.

Ojciec pani Marty już nie żyje, a mama jest zameldowana w innej miejscowości. Gdyby babcia mieszkała we Włodawie, to w ramach rekrutacji do przedszkola jej wnuczka otrzymałoby dodatkowe trzy punkty. Bo tak wynika z Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie na rok szkolny 2018/2019.

– To niesprawiedliwe – zżyma się pani Marta. – Wydaje się logiczne, że specjalnymi względami powinni cieszyć się ci rodzice, którzy wychowują swoje pociechy nie mając oparcia w dziadkach. A jest odwrotnie!

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Punkty za dziadków. Kto łatwiej dostanie się do przedszkola?"

 1. Pani Zakrzewska , rodziny w których brakuje dziadka, babci zostają dwa razy ukarani, raz za brak dziadków a po drugie trudniejszy dostęp do przedszkola, to się mija ze zdrowym rozsądkiem. Znowu pomaga się tym którym ta pomoc jest mniej potrzebna. P a r a n o j a. Pani Marta ma tację.

 2. obsran... w parku | 12 marca 2018 at 18:48 |

  Prawo oświatowe zobowiązuje władze do przyjęcia do przedszkola wszystkie dzieci, które skończyły 3 latka, ale jak brakuje miejsc w publicznych przedszkolach to dzieci są kierowane (za wymuszoną zgodą rodziców rzecz jasna) do innych miejsc, a te inne miejsca są prywatne, mają gorszą lokalizację, brak własnego podwórka no i są droższe.Rodzą się dzieci, a miejsc w przedszkolach nie przybywa, po co ratusz skierował do mieszkańców ankietę dotyczącą utworzenia żłobka, skoro nic z tym problemem nie zrobił. Wszyscy, którzy złożyli projekt Maluch + kasę dostali, a nasz burmistrz w zębach goździk w głowie fiu-bździu.Biedni my włodawiacy, na głowę nam sr… w parku ptacy…

  • a jak tam żarcie w garach? doprawione? nie przypala się? chochla sprawna?

 3. Pani Marta to postać fikcyjna. Taki wyborczy szczur. Regulamin przedszkola obowiązuje od 4 lat wiek gdzie przez ten czas byli krzykacze.

 4. nie krzykkacze i nie szczur tylko jest to
  absurdalny i dyskryminujacy zapis

 5. w karcie zgłoszeniowej od tego roku jest ten zapis,

 6. Tak we Włodawie władze dbają o młodych ludzi. Chcą by miasto stało się miastem emerytów. Czyżby po to by burmistrz z SLD miał poparcie?

 7. panie burmistrzuu do roboty i usunąć ten zapis dopuki jeszcze nie trabi o tym tv regionalna

 8. nie wązne jak ,aby mówili:)Zawsze to jakaś promocja miasta:)

 9. Za chwilę wodzirej zrobi z tym porządek, przecież on do tej pory nie wiedział o takim zapisie, biedaka nikt nie poinformował, a on w nawale obowiązków zawierzył swoim dyrektorom i stąd taka kicha. Pani Marto, proszę poczekać, wodzirej poprawi zapis i zrobi wielką imprezę wszystkim rodzicom w ramach przeprosin.

 10. Tym razem impreza będzie na łupku

 11. Na imprezę zaprasza przewodniczący wodzirej, już umieścił zdjęcie z różą w zębach.

  • a kiedy pani radna zorganizuje kurs gotowania? to dopiero bendzie wyżerka. ZA DODATOWE PINIONŻKI OCZWYIŚCIE 😀

   • Elżbieta Wołoszun | 21 marca 2018 at 21:45 |

    Szkodą że nie przyszedł Pan na Kiermasz Wielkanocny tam by Pan nauczył się troszkę kultury i poczęstował się naszymi wyrobami. Informuję Pana że swoją dietę od 3 lat którą pobieram jako radna przeznaczam na cele społeczne a przede wszystkim na KGM we Włodawie. Pozdrawiam.

 12. dobrze że z róża zdjęcie,a nie z michą grochówki.

 13. Elżbieta Wołoszun | 21 marca 2018 at 21:58 |

  Przed sesją proponowałam Burmistrzowi zmianę uchwały w której są krzywdzące kryteria, naszym obowiązkiem radnych jest słuchać mieszkańców, reagować, dyskutować i wyjaśniać i zmieniać uchwały. Czekam na odpowiedzi radcy prawnego z UM w sprawie tych zapisów. Mam pytanie bo wczoraj wywieszono listy przyjętych dzieci czy wszystkie dzieci zostały przyjęte? Jeżeli nie to proszę o kontakt z moją osobą. Zapewnienia Pani Kierownik wypowiedziane na sesji przed kamerami zobowiązują. Zapowiedziała że wszystkie dzieci zostaną przyjęte, ciekawe czy dotrzymała obietnicy.

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content