POLICJANCI W OPERACJI „CZYSTA RZEKA WE WŁODAWIE”

Blisko 150 osób sprzątało rzekę Bug i jej okolice. Podczas przedsięwzięcia, którego celem jest zwrócenie uwagi i zachęcenie do dbania o czystość przyrody, zebrano ponad 100 worków śmieci i rożnych odpadów wielkogabarytowych. W akcję przyłączyła się włodawska IPA na czele z policjantką włodawskiej komendy.

W sobotę,  15 kwietnia, w powiecie włodawskim odbył się finał największej ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i ich okolic – „Operacja Czysta Rzeka we Włodawie”. Działalność organizowana jest w oparciu o powołane Sztaby Lokalne, które tworzą akcje, a następnie do niej dołączają uczestnicy.

Naszą akcję koordynowała włodawska policjantka – przewodnicząca regionu IPA Włodawa – podinspektor Bożena Szymańska. Do grupy IPA Włodawa, organizacji zrzeszającej służby mundurowe działającej przy włodawskiej komendzie, dołączyli policjanci oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz pracownicy cywilni włodawskiej komendy. Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła uczestników i dzięki ich zaangażowaniu udało się wysprzątać teren od „Kaflarni” do zbiornika Okopiec.

W całą operację zaangażowało się blisko 150 osób, które ciężko pracowały, by przywrócić zielony krajobraz. Efektem całej włodawskiej akcji i pracy sztabu było 100 litrowych worków zebranych śmieci oraz odpady wielkogabarytowe takie jak: opony, części kosiarek, szyby, części mebli, śmieci wędkarskie czy odpady budowlane. Wszystkie śmieci zostały odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie.

Na zakończenie akcji  włodawska policjantka i wszystkie osoby zaangażowane w koordynację działań otrzymali podziękowania. Przyjemnym zakończeniem akcji była projekcja filmu dokumentalnego o rzekach, a także koncert duetu Szpetni.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

4 komentarzy "POLICJANCI W OPERACJI „CZYSTA RZEKA WE WŁODAWIE”"

  1. A wojsko posprzątało po sobie zasieki z drutu kolczastego ?

  2. To śmieci “?działkowców” (części kosiarek itp.), opony. Policja niech nie sprząta a karze za zaśmiecanie.

  3. Dobrze, że wiceminister sprawiedliwości nie sprzątał! Bo drzewa już posadził! Zawsze myślałem, że minister sprawiedliwości zajmuje się kwestiami ,,sprawiedliwosci” a nie ochrona środowiska itp……

  4. Ja bym radził włodawskim policjantom nabyć kultury i szacunku do zwykłego obywatela. Jest masakra

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content