Policjanci pomogli mężczyźnie, który dostał ataku epilepsji

Policjanci z włodawskiej jednostki, podczas patrolu zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Okazało się, że 37-latek dostał silnego ataku padaczki. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy mundurowych, mężczyzna nie doznał obrażeń i trafił pod opiekę medyków.

Wczoraj w nocy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego włodawskiej komendy w trakcie patrolu jednej z ulic w mieście zauważyli mężczyznę, który leżał na chodniku i się trzęsie.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Okazało się, że 37-latek dostał silnego ataku padaczki. Funkcjonariusze zaalarmowali służby medyczne, a przed ich przyjazdem zapewnili bezpieczeństwo potrzebującemu pomocy mężczyźnie, dbając o to by nie doznał dodatkowych obrażeń. Gdy wstrząsy ustały, mężczyzna był zdezorientowany. Policjanci podjęli rozmowę, uspokoili chorego i ułożyli w pozycji bezpiecznej do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Umiejętności i pewność w podejmowaniu działań być może zapobiegły odniesieniu urazów głowy czy zadławieniu językiem. Dzięki działaniom włodawskich policjantów mieszkaniec Włodawy w dobrym stanie trafił pod opiekę medyków.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content