Dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie

W okresie zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Są to pustostany, działkowe altanki czy klatki schodowe. Apelujemy, aby zwłaszcza teraz kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska, zwracać szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne czy znajdujące się pod działaniem alkoholu. O każdej niepokojącej sytuacji poinformuj służby ratownicze, dzwoniąc pod telefon alarmowy 112. Pamiętaj, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, bezdomnych, czy znajdujących się pod wpływem alkoholu. Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego włodawscy dzielnicowi podczas służby obchodowej sprawdzają miejsca, w których mogą znajdować się osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze sprawdzają opuszczone budynki, piwnice, czy inne miejsca gdzie mogą gromadzić się takie osoby.

W związku z warunkami atmosferycznymi i coraz niższą temperaturą na zewnątrz policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy też uwagę na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Pamiętajmy o osobach starszych i bezdomnych. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie.

O każdej niepokojącej sytuacji poinformuj służby ratownicze, dzwoniąc pod telefon alarmowy 112. Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony. Pamiętaj, że jeden telefon może uratować komuś życie.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content