Po raz pierwszy w historii powiatu – reelekcja starosty (Andrzeja Romańczuka)

Tego jeszcze w historii powiatu włodawskiego nie było – dotychczasowy starosta został nim na następną kadencję. Obok Andrzeja Romańczuka wybrano cały zarząd.

Przewodniczącym rady powiatu został Romuald Pryll, zaś jego zcą Czesław Ignatiuk.

Sesja rozpoczęła się zwyczajowo od wręczenia zaświadczeń od przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej – Agnieszki Kruk. Następnie radni złożyli ślubowanie.

Jako pierwsze zaproponowano dwie kandydatury na przewodniczącego rady – Romualda Prylla i Mariusza Zańki. Głosami 8 do 7 przewodniczącym rady został ten pierwszy. Następnie przystąpiono do głosowania wyboru jego zastępcy. Zgłoszono również dwie kandydatury – Czesława Ignatiuka i Piotra Gorgola. Tu również padł identyczny wynik – 8:7 (dla C. Ignatiuka).

Po ukonstytuowaniu się prezydium rady przystąpiono do wyboru starosty. PiS zgłosił Wiesława Holaczuka, zaś koalicja obecnego starostę Andrzeja Romańczuka (PSL). Niespodzianki nie było – większość bezwzględną uzyskał ludowiec i po raz pierwszy w historii ta sama osoba będzie rządzić powiatem włodawskim przez dwie kadencje.

Następnie starosta zgłosił na wicestarostę kandydaturę Tomasza Korzeniewskiego, który również uzyskał poparcie większości.

Kolejne głosowania dotyczyły trzech członków zarządu. Starosta zgłosił Edwarda Łągwę, Krzysztofa Kuszpę i Adam Panasiuka. Wszyscy zostali wybrani.

W punkcie wolne wnioski głos zabrał burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który gratulował zarządowi i radnym wyboru. Wyraził też przekonanie, że dalsza współpraca będzie na dotychczasowym, bardzo dobrym, poziomie. W podobnym tonie wypowiedział się wójt gminy Włodawa – Dariusz Semeniuk, który dodał jedynie, że bardzo się cieszy ze „swoich gminnych” radnych powiatowych – Piotra Gorgola i Tadeusza Sawickiego.

W najbliższym czasie zostanie określony regulamin zarządu powiatu i poszczególnym członkom przydzielone zostaną zadania.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

83 komentarzy "Po raz pierwszy w historii powiatu – reelekcja starosty (Andrzeja Romańczuka)"

 1. Koalicja w powiecie jak arbuz Z zewnątrz zielona w środku czerwona

 2. bardzo się cieszymy brawo

 3. Panie Starosto może najwyższy czas wziąć się do pracy i rozpocząć prace choćby związane z wymianą tzw. “betonówki”. Kwota, którą się dysponuje nie wystarczy do Korolówki (wsi)

  • Panie Heniu wszystko w swoim czasie. Jak już rządzący wybudują trzecie pasy autostrady pod Poznaniem i Katowicami to wezmą się za nasze drogi w Polsce B , bo przecież Polski B nie ma.

 4. sok z buraka | 26 listopada 2018 at 13:34 |

  Wiecznie uśmiechnięty dopiął swego. Żenada. Znowu będzie opowiadał bajki o szacunku dla innych i składał obietnice bez pokrycia bo jedynie co mu dobrze wychodzi to lanie wody.

 5. tzw betonówka to Droga wojewódzka . Myślę więc, że teraz gdy województwem rządzi PIS błyskawicznie będzie zrealizowana na całym odcinku

  • Takie są fakty | 29 listopada 2018 at 11:32 |

   PiS ma głebo gdzieś remontowanie betonówki na której defiluje czerwona hołota .

 6. Łączy Nas Koryto | 26 listopada 2018 at 17:40 |

  Wiecznie uśmiechnięty jest najlepszy. Nie wiemy jeszcze w czym, ale jest nasz, więc jest najlepszy. Przecież w mieście gdzie panuje bezrobocie znazał miejsce pracy sobie i siostrze.

 7. Pan Romańczuk to dobry starosta.Życzę dużo dobrego w obecnej kadencji.

 8. Nie pozostało nic innego tylko przyłączyć Włodawę do Białorusi – bo z takimi włodarzami to tylko do Mińska po kasę można uderzać ? W Lublinie i Warszawie nie mają czego szukać – gó..o dostaną !!! I może w końcu wyborcy zastanowią się w kogo zainwestowali.

  • A może dlatego ciebie nie wybrali bo tylko ciągle straszysz że pis da pieniądze tylko swoim. Nie wybraliscie naszych to g dostaniecie. Czy to jeszcze demokracja?

 9. Reżyser Kina Akcji | 26 listopada 2018 at 21:04 |

  Betonówka będzie musiała poczekać kolejnych 5 lat do chwili aż wybory samorządowe zostaną wygrane przez ludzi czynu Pracy i Sukcesu a nie ludzi mielenia ozorem Podstarzałych Opozycjonistów .
  Już czytam te wykręty ,że jednak nie w tym roku remont betonówki bo sa inne ważniejsze priorytety .
  Teraz gdy na Ukrainie jest stan wojenny to rządcy Włodawy ciekawe w jaki sposób wesprą zaprzyjaźnione miasto z Ukrainy bo przecież przyjaźń polega na udzielaniu wsparcia w trudnych chwilach jedynie oszuści wtedy udają,że przyjacielowi nic sie nie dzieje i że nie widzą jego krzywdy . No dalej pomagać rai=jcy włodawscy !!!!

 10. przez wiele lat w województwie rządzili psl i po. Nigdy nie słyszałem, że miasta, gminy lub powiaty z władzą inną niż w województwie mogły miec problem z dofinansowaniem projektów. Dopiero teraz słyszę, że ci co nie z pis – nic nie dostaną.

 11. Właśnie. Pis to banda kolesi która tylko straszy ludzi. Nie wybraliscie naszych to gowno dostaniecie.

 12. Teraz Maniek z Wiesiem będą jeździli do Lublina i błagali, żeby u#$ić Włodawę, bo nikt nie dał im stołkow. Mali, zawistni ludzie

 13. Nauczcie się jednego – nie gryzie się ręki która was karmi !
  PS – zapomnieliście jak to było w poprzedniej kadencji ? Ilu znajomków dostało ciepłe posadki w GK, UM i innych podległych miastu firmach ? Kolesiostwo to drugie imię “Łączy nas samorząd” !

 14. Wiecznie uśmiechnięty to drugi wodzirej i brak kompetencji. Coś czuję, że nie będzie się już tak uśmiechał.

 15. Czerepacha i Historyka krew zalała. Czasy dolce vita w starostwie odeszły w zaprzeszłość. To se ne wrati towarzysze.

 16. Dopóki jeszcze pisiory liczyli na to że może ktoś z nimi pójdzie w koalicji do powiatu, siedzieli w miarę cicho. Teraz jak już wszystko jasne, gardłują i obrażają.Byłem pewny że tak będzie. To pisi charakter. Tak będzie przez 5 lat? Mam nadzieję że w tym czasie przegonimy ich też z Parlamentu.

 17. hahahahahaha | 27 listopada 2018 at 19:37 |

  wiecznie usmiechniety vice-starosta to juz sa jaja. przeciez ten czlowiek nie ma o niczym pojeciu. ten jego sztuczny usmieszek i uklony sa oblesne, a bijaca z niego hipokryzja to jeden wielki gejzer. jest falszywy tak jak jego meskosc. za stanowisko zrobi wszystko, co pokazal udajac sie do franczeska gdy ten byl burmistrzem, a on radnym by zatrudnil go w wdku.

  • szeryf internetów | 28 listopada 2018 at 14:36 |

   Dobry człowieku zanim zamieścisz komentarz przeczytaj go, bardzo proszę, czy przypadkiem nie ma błędów itp. Jeśli możesz napisz coś więcej o tej “fałszywej męskości”. Brzmi ciekawie 🙂

 18. ileż bezinteresownej złości i zawiści .WSTYD!!!. Każdy kiedyś zaczynał. Pan Holaczuk również.Obecny wicestarosta dostał szansę. Ocenimy po czynach

 19. Oceniając po czynach można stwierdzić, że jedynie co umie to załatwić sobie pracę i swojej siostrze, bu tyle zrobił przez 12 lat zasiadając w Radzie Miejskiej. Jednak czego można się spodziewać po partyjnych miernotach w stylu marionetki, historyka, uśmiechniętego, mańka, endriu pslowca i innych tego pokroju, ich wszystkich łączy to samo koryto, bez którego jak widać na przykładzie wiecznie uśmiechniętego by zgineli.

  • mały ludzik | 28 listopada 2018 at 07:01 |

   Dobry człowieku spójrz wokół: boisko przy modrzaku, kilka dróg, remont synagogi,zbilansowanie szpitala . Poprzednia kadencja to sporo sukcesów obecnego starosty tak jak ty piszesz “endriu pslowca”, oczywiście obrażasz, ale trzeba czegoś więcej aby ocenić bezstronnie czyjeś dokonania.Zastanów się czy to coś masz??? Życzę wiary w ludzi.

 20. chrześcijanin | 28 listopada 2018 at 14:40 |

  jak to dobrze że już za chwilę święta – czas pojednania i wybaczania sobie nawzajem. powyborcza kurzawa powoli opada, przed nami adwent. wykorzystajmy go dobrze żeby przy łamaniu się opłatkiem nie było w naszych sercach złości, gniewu i zawiści.

 21. Zbilansowanie szpitala to zasługa rzadu PiS i większych kontraktów z NFZ.

 22. no większej bzdury to już dawno nikt tu nie napisał. CO ZA IGNORANT!

 23. Takie są fakty | 29 listopada 2018 at 09:54 |

  Za rządów PO PSL włodawski szpital był przeznaczony do zamknięcia . To PiS dało środki na zbilansowanie szpitala i nie dyskutuj bałwochwalco z czerwoną szturmówką .

  • Mariusz nie podniecaj się tak. Za taki marny wynik nie dostaniesz od partii spektakularnego stołka. Nieważne ile bóź kodeńskich wyślesz do Marszałka. Do obsadzania państowych spółek siedzisz na końcu króciutkiej ławki PiS.

  • Szpital nigdy nie był przeznaczony do zamknięcia. Wszyscy starostowie starali się aby szpital utrzymać jedni lepiej drudzy jeszcze lepiej.A PIS skąd wzięło pieniądze??? czasem nie od podatników????

   • To dlaczego nie było tych pieniędzy na szpital przez 8 lat rządów PO-PSL, zresztą nie było na nic. Sprzedawano natomiast za bezcen rentowne firmy,spólki skarbu państwa zarządzane przez “apolitycznych” znakomitych fachowców przynosiły straty i można by tak jeszcze bardzo długo.A dzisiaj dług publiczny spada stac nas na wykup majątku sprzedanego przez poprzednie rządy itd. Cuda?A może kompetencje, uczciwośc i dbałość o Polskę a nie tylko o siebie i kolesi. Na dodatek jeszcze ten Putin guru PO-PSL- teraz jest be.Zero rozeznania i intuicji politycznej

 24. A czemu powiat za muzeum oddaje pejsom 5 mln w nieruchomościach? Zamiast oddać im to muzeum i jeszcze naliczyć czynsz za opiekę nad tym i remonty. Rozgrabiania państwa cd., ale za to lokalni wodzireje pojadą na wycieczkę do ziemi świętej po zegarki.

  • Popieram takie rozwiązanie, stosowane zresztą przez gospodarnych włodarzy. Gdyby im naliczyć rzetelnie koszty utrzymania i remontów poniesione przez ponad 70 lat to persaldo wyszłoby na zero i wara od naszego majątku.

  • Tym na górze też wydawało się, że nastraszą naszych starszych braci w wierze, ale szybko ogony podkulili, a szanowny kolega co popisze to jego. A do ziemi świętej twój idol też jeździł i jarmułkę zakładał 😉

  • Haha w Polsce nie ma antysemityzmu wcale a wcale. To jest kretyni muzeum włodawskich Żydów. Tych samych, którzy to miasto budowali od stuleci, a ktorych wasi ojcowie i dziadkowie szmalcowali.

   • @Anonim | 29 listopada 2018 at 19:45 a gdzie ty tu masz antysemityzm? to, że ktoś nie chce płacić za wyimaginowane roszczenia to już twoim zdaniem antysemita? dokształć się człowieku zanim coś publicznie napiszesz

 25. Vivat nowy stary starosta, tak trzymać.

 26. Jadwiga z Suszna | 30 listopada 2018 at 07:03 |

  Wyborcy docenili zielonych w powiecie włodawskim 5933 głosy i gdyby nie pewna Pani małej wiary zresztą to victoria byłaby pewna. Odsłuchałam sesji powiatowej a tam Pan Mariusz chwali się że tyle procent mają, myślałam ze faktycznie a to okazało się że PIS-6088-36,74%, PSL-5933-35,80, SLD-3230-19,49%. Obecna koalicja zgodnie z tym co postanowili wyborcy ma mandat do rządzenia. Na demokracje nie obrażamy się. Życzę dużo dobrego.

  • Demokracja demokracja ale musi być po naszemu. Kamery dwie komisje szklane urny a i tak przegrali. Teraz już nie mogą gadać że oszustwo itp. Ubili się swoją własną bronią i teraz mogą tylko strzelać foch 😀

 27. Do Łączy Nas Koryto | 30 listopada 2018 at 09:19 |

  “… Świni przy korycie nie odróżnisz od nich… “

 28. Skowyt pregranej kato- prawicy najlepszy o poranku :))) DZIĘKUJEMY!!

  • Kato- prawica wygrała w powiecie mając 7 na 15 radnych. :)))

   • Mariusz daj już spokój bo robisz się nudny. Nie idź drogą hist(e)oryka, który już do niczego nie dojdzie. Ty jesteś młody zdolny i ambitny. Masz takie znajomości że dostaniesz ciepłą posadę w lublinie albo chełmie gdzie rządzą Twoi koledzy. W najgorszym razie przeprowadzisz się do Adamowa. Tamtejsi ludzie już mieli Cie okazję poznać z najlepszej strony.

    • Myślisz tylko jest jeden Mariusz? Są i inni. Mieli być na liście nie byli. Pracy na miejscu nie ma i co zostaje, dojazdy do Lublina czy Chełma.

  • Szerokości | 1 grudnia 2018 at 10:42 |

   I tyle im zostało z tej “moralnej” viktorii. Miłego dojeżdżania do Kodnia.

  • kop w czerwony zad | 1 grudnia 2018 at 16:15 |

   Spadaj smromodzie bolszewiku, dziadek w kbw, ojeciec w ormo

 29. Pracownik MPGK | 1 grudnia 2018 at 14:29 |

  Ale jak dojechać do Kodnia skoro Łączy Nas Koto zlikwidowało PKS we Włodawie

 30. Na miejscu endriu r patrzyłbym becznie na wiecznie uśmiechniętego, bo za jakiś czas zechce zając jego miejsce. Ten człowiek nie ma za grosz honoru i zrobi wszystko za stanowisko.

 31. Fakt uśmiechnięty to krętacz i karierowicz.

  • mieszkanka | 2 grudnia 2018 at 09:09 |

   Zazdrość zazdrość i jeszcze raz zazdrość. Misiewicze płaczą bo nic im nie skaplo a mazurlowa też się na nich wypiela. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą. Wicestaroste znam od dawna i wiem że to BARDZO dobry człowiek. Gratuluję Tomaszu i nie przejmuj sie wyciem przegranych. Głosuje na ciebie od początku i nigdy się nie zawiodłam. Teraz też dasz rady!

 32. Komiwojadżer | 2 grudnia 2018 at 17:57 |

  W związku z triumfem zorganizuję mszę świętą w intencji dobrych rządów aktualnej władzy w mieście oraz powiecie.

  • A kto będzie niósł sztandar? Chyba nie będzie “łapanki” z ulicy. W ubiegłej kadencji był tylko jeden “chętny” ale on już nie jest radnym.

   • Mariusz poniesie i 5 sztandarów jak będzie trzeba. Splendor w kuchcie? W to mu graj!

    • Biedny Mariusz, każdy tylko na niego ale on nosi sztandar tylko swojej partii. Gdyby Holaczuk był starostą nie byłoby problemu. A tak…

 33. Zorientowany | 2 grudnia 2018 at 22:16 |

  Kiedyś Edzia, Holego i Zania łączyło koryto i myśleli że tak będzie i teraz. Niestety pisiorki się zagalopowali i zapluli potencjalnych koalicjantów. Beacie też podpadli, więc jest jak jest i tylko skowyt straszny

 34. Wiecznie uśmiechnięty, gdyby nie komuchy to dalej by siedział na bezrobotnym, bo jako protetyk nie potrafił zarobić pieniędzy. I co się dziwić, że miasto i powiat to jedna wielka porażka inwestycyjna, jak rządzą ludzie pokroju uśmiechniętego i marionetki.

 35. Jak długo do zajmowania tak ważnych stanowisk będą kandydowali tacy uśmiechnięci, wodzirej, wieśki, mariusze i inne polityczne miernoty? Co oni osiągnęli w swym życiu bez politycznych koneksji?

 36. Reżyser Kina Akcji | 4 grudnia 2018 at 08:38 |

  Bedzie to trwało tak długo aż młodzież przestanie być wypędzana z miejscowości rodzinnych w świat za chlebem . W ten proty sposób nie dając perspektyw życia osobom światłym koryto pozbywa się konkurencji i rządzą w mieście i powiecie naukowcy po ukończonych uniwersytetach im. Łomonosowa i tym podobnych placówkach ,,oswiatowych”

 37. Uśmiechnięty wilgotna rączka vice starosta to już szczyt jak. Przecież on nic nie potrafi prócz ściskania rąk, tymi swoimi wilgotnym oraz głupkowatego usmiechania się do wszystkich

 38. Pytanie, kto głosował na wiecznie uśmiechniętego i ludzi jego pokroju, no kto? Co on potrafi poza uśmieszkiem i obietnicami?! A vice podobnie za stołek oddaliby wszystko. Rozumiem, może nie było na kogo i był wybór między dżumą a cholerą. Były jednak osoby, które chciały kandydować ale nie nie mogły bo nie miały siły przebicia aby znaleźć się na liście.
  PiS wygrał ale poza plecami zieloni dogadali się z czerwonymi. Nastąpiła powtórka z rozrywki a konsekwencją tego dalsza stagnacja. Jednak co tu biadolić nad rozlanym mlekiem, trzeba tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski.

  • Czekaj skoro PiS wygrał a zdobył mniej głosów niż nieformalna koalicja PSL-ŁNS to jednak przegrał? Warto pamiętać Mariusz, że zdobyliście niecałe dwa procent więcej poparcia niż PSL więc nie upajaj się tak tą “victorią”.

  • Aż strach pomyśleć co gotowi są zrobić Panowie z opozycji za jakikolwiek stołek

 39. Pani Zosia | 4 grudnia 2018 at 16:02 |

  Właśnie nadszedł czas by w starostwie i urzędzie miasta zorganizować miejsca do palenia tytoniu pracownikom. Aura już nie sprzyja by wychodzić na przysłowiowego dymka przed urzędy, a i mało estetycznie wygląda picie kawki na ławeczce przed urzędami bo papierosek jest nierozłączny z kawką . Co sobie petenci myślą widząc nas jak palimy na zewnątrz w godzinach pracy .

  • Mariusz jak pracował w starostwie to jarał na parkingu od strony gimnazjum pozdrawiając dzieciarnię idącą do szkoły. Deszcz, śnieg, słota nie było zmiłuj.

 40. Jakie żałosne jest utyskiwanie wielkich przegranych ostatnich wyborów. Społeczeństwo wybrało i nie ma co się obrażać na demokrację. Proponuję zmienić styl bo desperackie parcie do władzy nie pomoże Wam wygrać przyszłych wyborów.Pozdrawiam i proponuję spokojny wieczór z dobrą książką i kubkiem gorącej herbaty – w cięższych przypadkach melisy.

 41. Społeczeństwo wybrało PiS. W powiecie zdobył najwięcej głosów. Jednak okazało się, że było to Pyrrusowe zwycięstwo.

  • Obywatel RP | 5 grudnia 2018 at 18:39 |

   Trzydzieści kilka procent głosów przy 60 procentowej frekwencji to daje mniej niż 20 procent poparcia wśród uprawnionych do głosowania. Mówienie o kilkunastu procentach populacji jako o “społeczeństwie” to takie same nadużycie jak nazwanie Jarka Kaczyńskiego osobą respektującą konstytucję. Tym bardziej, że druga partia – PSL zdobyła nieznacznie mniejszą liczbę głosów. Społeczeństwo wybrało tych, którzy rządzą. Nie ważne jak byście tą porażkę próbowali przekuć w zwycięstwo to przegraliście mając najwyższe poparcie wśród wyborców. To wiele o Was mówi.

 42. mam nadzieję, że podobne pyrrusowe zwycięstwo odniesie PIS w wyborach parlamentarnych. I tego życzę pisowi Włodawiakom i Polakom

 43. Marzyciel | 6 grudnia 2018 at 01:03 |

  A ja życzę by ci wszyscy partyjniacy w końcu zostali pogonieni w najbliższych wyborach i by w radzie zasiadali ludzie światli i zaradni.

 44. Raczej życzmy pyrrusowe zwycięstwo aby odniosły siły wrogie Polsce, łącznie z liberałami i zdrajcami. A PiS to jedyna siła, która temu przeciwstawi się.

 45. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content