Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie podjął ambitne działania na rzecz poprawy dostępności, jakości i efektywności świadczeń zdrowotnych w regionie. Złożone ostatnio projekty obejmują wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej na terenach wiejskich oraz kompleksową modernizację infrastruktury szpitalnej, w tym rozwój opieki długoterminowej i geriatrycznej. Łączna wartość zaplanowanych inwestycji wynosi ponad 14 milionów złotych, a ich realizacja zależy od pozyskania zewnętrznego dofinansowania.
Projekt zatytułowany „Wsparcie Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)” koncentruje się na zwiększeniu dostępności świadczeń zdrowotnych na obszarach wiejskich i słabiej rozwiniętych gospodarczo. W ramach planowanych działań przewidziano zakup specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, takiego jak: aparaty EKG, dermatoskopy, otoskopy czy wagi medyczne z analizatorami masy ciała. Projekt obejmuje także inwestycje infrastrukturalne, takie jak remont schodów wejściowych do POZ, wymianę oświetlenia na energooszczędne LED oraz odmalowanie pomieszczeń zgodnie ze standardem „Dostępność PLUS”. Wartość wnioskowanego grantu wynosi 300 000 złotych.
Drugi projekt, realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zakłada rozbudowę i modernizację infrastruktury szpitala we Włodawie. Planuje się m.in. budowę łącznika między budynkami B i C oraz modernizację budynku D na potrzeby Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, w tym instalację nowych wind i budowę klatek schodowych. Projekt obejmuje również modernizację pierwszego piętra budynku C, gdzie powstanie oddział geriatryczny, oraz zakup specjalistycznego sprzętu, w tym zrobotyzowanej szyny do rehabilitacji kończyn dolnych. Koszt tej inwestycji wynosi ponad 13,8 miliona złotych, z czego ponad 11,6 miliona ma zostać pokryte z dofinansowania. Pozostałe koszty, w tym podatek VAT, zostaną sfinansowane przez SP ZOZ.
Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.
Ale ściema . Wielbłądy łykną ? Ucieczka do przodu …. Czary mary a burdel w szpitalu nadal. Koszty. Starosta , koszty ….
Z tego co słyszałem sprzętu specjalistycznego jest dużo tylko nie ma komu tego obsługiwać. Te pomysły są jakieś kosmiczne, nie na miejscu. Co ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Oddziałem Intensywnej Terapii, które są Włodawie najpilniej potrzebne, bo wszędzie jest daleko. Przecież padnięcie we Włodawie na ulicy to jest pewna śmierć, czy ktoś przyjrzał się tej statystyce. We wszystkich powiatach w województwie, te oddziały przede wszystkim funkcjonują, a tutaj w miejscowości turystycznej kpina. No kiedyś ktoś was za to rozliczy, ludzie na razie w obliczu tragedii milczą…
Tylko narzekacie. Piszą projekty na to na co jest dofinansowanie. Nie można dostać dofinansowania na nierentowny oddział dziecięcy czy SOR.I to super że zdobywają pieniądze zewnętrzne. Druga sprawa to zarządzanie tym co się ma. Naczelna wciąż na liście płac pomimo tego że wszyscy wiedzą że już powinna odejść. Pani Dyrektor, niestety trzeba bez sentymentu podejmować trudne decyzje personalne
Godne pochwały działania. Tylko tak trochę na zasadzie – dadzą . Wprzódy od siebie trzeba zaczynać. Cięcia kosztów. Działania restrukturyzacyjne są nijakie – fasada. Czekanie na lepsze czasy. I jakoś tam będzie , czyli nijakość . Nierentownych oddziałów jest jeszcze – marna materia fachowości . Akurat SOR jest podstawą takich szpitali . Tylko trzeba to zorganizować mądrze. W całym świecie Emigranccy to podstawa. Tu w powiecie dalekim od świata , właśnie Emigranccy zlikwidowano. Fachowe zaopatrzenie na miejscu i zaopatrzenie specjalistyczne . Sprawny transport do ośrodka specjalistycznego wieloprofilowego . Ale nie ! – utrzymuje się nierentowne oddziały i tu są koszty . Panie Starosto. Dopadnie to Pana. I zamiast energicznie działać utrzymujesz Pan trupa. Koniec jest bliski tego szpitala w tej formie. Odwagi do energicznych działań. Z tą administracją szpitala nie dasz Pan rady. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
bolączką tego szpitala jest niefachowe zarządzanie i marny zasób kadr. Podstawą są pielęgniarki – doświadczone , mądre i wykształcone. Liderów wśród kadry lekarskiej nie ma – brak osobowości. I nie będzie. Skundlił się ten szpital.
A skąd wkład własny? „Pozostałe koszty, w tym podatek VAT, zostaną sfinansowane przez SP ZOZ.” Czyli 2,2 mln od bankruta?
cyt/”Nie można dostać dofinansowania na nierentowny oddział dziecięcy czy SOR”a co aktualna władza powiatu mówiła podczas protestów rok temu, zmiana poglądów. Mieszkańcy się już przyzwyczajają do wizyt na SORze w Chełmie, Łęcznej czy Lublinie ale co tam kogo to obchodzi. A opisane wyżej działania to pudrowanie trupa albo następny miś na skale naszych możliwości.
e