W Korolówce Kolonii, a dokładniej 500 m od drogi wojewódzkiej z Włodawy do Adampola w stronę Wyryk powstały hektary paneli fotowoltaicznych. Kosztem ponad 6 mln zł energia słońca została wprzężona w wytwarzanie energii elektrycznej. Ekologicznie i przyszłościowo. Otwarcie było równie imponująco – z ukraińską kapelą i przecięciem nie jednej, lecz dwóch wstęg.
Uroczyste otwarcie farm połączone było ze zwiedzaniem inwestycji i specjalistyczną prezentacją „OZE w praktyce – techniczne i ekonomiczne aspekty inwestycji fotowoltaicznych”. Patronat naukowy nad uroczystością miała Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Na byłe ściernisko pod lasem przybyła prawie setka zaproszonych gości. Wśród nich nie zabrakło starosty Andrzeja Romańczuka. – Te dwie farmy to obecnie jedne z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych elektrowni słonecznych w kraju – mówił podczas uroczystości Krzysztof Szydłowski, założyciel i prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych – lidera Grupy SIS, która wybudowała farmy. – Zastosowanie różnych paneli i konstrukcji ich montażu pozwala w skali przemysłowej ocenić efektywność poszczególnych rozwiązań. Dzięki nowatorskiemu projektowi nasze farmy są w pewnym sensie unikatowe, a także bardziej efektywne, trwałe, bezawaryjne i wydajniejsze niż podobne w kraju – a wszystko to bez przekroczenia standardowego dla tego typu inwestycji budżetu.
Farmę poświecił ks. dziekan Stanisław Dadas, zaś uroczystego przecięcia dwóch wstęg do każdej z farm dokonali główni wykonawcy ze wspólnikami i gośćmi honorowymi. Wszyscy byli zachwyceni nowoczesnością farmy, możliwościami technicznymi paneli oraz wykorzystaniem prawie w 100% zgromadzonej w panelach energii słonecznej.
Po uroczystości otwarcia farm i zwiedzania terenu elektrowni gości udali się do Okuninki, gdzie miała miejsce prezentacja całej inwestycji. Mówiono m.in. o procesie inwestycyjnym – jego aspektach prawnych i technicznych, o przeglądzie technologii PW z perspektywy inwestora i wykonawcy, o ekonomicznych aspektach inwestowania w OZE.
Całość zakończył bankiet i piknik nad jeziorem Białym.
Źródło – powiatwlodawski.pl
„wykorzystaniem prawie w 100% zgromadzonej w panelach energii słonecznej”
Panele fotowoltaiczne nie gromadzą energii ale ja wytwarzają – trzeba się douczyć zanim napisze się taki artykuł.
Oszuści !!!
Hoho! Co ten Romańczuk nie potrafi….