On to zrobił!

Tomasz Rysio zdobył brązowy medal w skoku wzwyż w kategorii Masters M35 podczas Halowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Toruniu! Reprezentant MKS Mechanik Włodawa pomimo kontuzji, której doznał tuż przed planowanym na niedzielę startem w skoku w dal, wystartował dwa dni później w konkursie skoku wzwyż i pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 190 cm! Rywalizację wygrał Litwin Tomas Tutrskis (205 cm), a srebrny medal wywalczył Irlandczyk Tom Nichols (200 cm).

Popularny we Włodawie „Rychu”, znany kibicom bardziej z rywalizacji moto niż w lekkiej atletyce (powrócił do „królowej sportu” po trzynastoletniej przerwie), po zdobyciu przed dwoma tygodniami podczas mistrzostw Polski dwóch złotych medali, w skoku w dal i skoku wzwyż, na mistrzostwa globu jechał z zamiarem powalczyć o udział w ścisłych finałach, a przy odrobinie szczęścia także i o medale.

Taką nadzieję dawały wyniki, jakie w tym roku osiągał. 6,61 m w skoku w dal, rezultat o 24 cm gorszy od życiówki z… 2007 r. plasował włodawianina na światowych listach pod koniec czołowej dziesiątki. 193 cm uzyskane podczas MP w skoku wzwyż dawało naszemu zawodnikowi na liście mastersów zgłoszonych do mistrzostw w kategorii 35-39 piąte miejsce! Lepsi w tym roku byli jedynie Estończyk Karl Lumi (214 cm), Litwin Tomas Turskis (205 cm), Francuz Eddy Gouron (200 cm) i Tom Nichols z Wielkiej Brytanii (198 cm).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.