Ogłoszenie

Burmistrz Włodawy informuje, że wpłynął wniosek grupy mieszkańców dotyczący zmiany stałej organizacji ruchu na osiedlu Kraszewskiego poprzez wprowadzenie zakazu poruszania się pojazdów ciężarowych. W związku z powyższym w Urzędzie Miejskim we Włodawie można składać wnioski w sprawie planowanych zmian, osobiście w sekretariacie urzędu lub za pomocą poczty elektronicznej na adres info@wlodawa.eu do końca września br. Po tym terminie zostaną podjęte ewentualne kroki mające na celu wprowadzenie planowanych zmian w organizacji ruchu drogowego na wspomnianym osiedlu.

źródło Urząd Miejski we Włodawie

1 Komentarz do "Ogłoszenie"

 1. Na ulicy Kraszewskiego to by przydał się jakiś z ciężarówką żeby porozwalał te zaparkowane samochody na ulicy zamiast na posesji.

 2. dobrze że tam stoją bo z kraszewskiego zrobiłbyś tor wyścigowy

 3. Wpłyną! Hahahaha! Kto to pisze!!!??? Wstyyyyyyd!

 4. A gdzie jest ta siłownia tak hucznie zapowiadana??????

 5. Na osiedlu Kraszewskiego nie ma ruchu samochodów ciężarowych, chyba, że ktoś przywiezie sobie drewno, węgiel lub ziemniaki. W związku z tym nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na dodatkowe oznakowanie. Lepiej wydać te pieniądze na stworzenie placu rekreacyjno-sportowego.

 6. Zmiana organizacji ruchu na osiedlu Kraszewskiego to pieniadze wyżucona w błoto …….

 7. Mieszkaniec | 30 września 2016 at 12:16 |

  Najważniejsze w tej sprawie to jakie parametry nośności posiadają drogi na Oś Kraszewskiego,
  czy są przystosowane do samochodów ciężarowych.
  Następnie co z dostarczaniem opału do poszczególnych posesji oraz samochodów sprzętu pożarowego?
  PS.
  Najważniejsze jest, aby przymusić niesfornych kierowców pozostawiane samochody osobowych na drodze zamiast na swojej posesji. To jest podstawowe zagrożenie występujące na wszystkich uliczkach całego osiedla. Jednocześnie brak interwencji odpowiedzialnych służb, np. Straży Miejskiej, czy Policji.

 8. Osoby, która wpadły na pomysł z ograniczeniem do 3,5 tony niech się chwilę zastanowią. Ciężarówka waży około 15ton a jej ciężar rozkłada się na 6 osi co daje jakieś 2,5 tony na oś, czyli 1,25tony na koło (lub mniej, jeżeli na osi są bliźniacze koła). Nie wspominam też o rozmiarze kół i ich szerokości, bo im większe tym nacisk lepiej się rozkłada.
  Weźcie teraz auto dostawcze, które waży około 2,5-3 tony, z załadunkiem około 5 (często przeładowane) rozkładając to na dwie osie mamy 2,5tony na oś, czyli 1,25tony na koło, które często jest mniejsze i węższe, więc nacisk na jezdnię jest skumulowany na mniejszym obszarze. Nie wspominam już tutaj o ciągnikach z przyczepami, które również poruszają się po osiedlu. Jeżeli tak bardzo chcecie zakazu, to powiedzcie mi gdzie wtedy pójdziecie po zakupy? Kto dowiezie mąkę do piekarni? Jak wyjedziecie z przyczepą kempingową na wakacje albo kto zapłaci za dowóz opału na taczce? Bo wjechać nie można, a może wszyscy zaczniemy palić śmieciami?
  Pozdrawiam, długoletni mieszkaniec osiedla.

 9. Jak nie rozbiórką wieży gsm to zakazem. Musimy być góra

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content