O WOT w powiecie

W powiecie włodawskim trwają spotkania promocyjno-informacyjne dotyczące tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jedno z nich miało miejsce we włodawskim starostwie.

Gospodarzem spotkania był wicestarosta Adam Panasiuk. W spotkaniu uczestniczył m.in. mjr Jacek Otręba, zastępca dowódcy Batalionu w Chełmie. – W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chełmie trwa nabór ochotników do pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej. 24. Batalion lekkiej piechoty rozpoczyna swoje funkcjonowanie 1 września i będzie wchodził w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – mówił zastępca dowódcy.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Wśród zadań stawianych przed żołnierzami obrony terytorialnej znajdują się m.in.: prowadzenie działań militarnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi (w przypadku wybuchu konfliktu), ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, ochrona społeczności lokalnych przed skutkami destabilizacji i dezinformacji, współpraca z elementami systemu obronnego państwa, ochrona społeczności lokalnych przed skutkami ataków w cyberprzestrzeni, szerzenie w społeczeństwie idei wychowania patriotycznego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "O WOT w powiecie"

 1. Ofatherosatanosun | 3 listopada 2017 at 13:17 |

  Jak to miło zagryźć setę kiszonymi ogórkami na#$)#lać się z Milicją rzucać w ZOMO kamieniami!! Ku chwale ojczyzny Towarzysze z WOT

 2. och cho odezwali się znawcy 😀 jak jesteście tacy super menciu cool w temacie zgłoście się na szkolenie i pokażcie jakie z was tygrysy 😀

  • Ofatherosatanosun | 6 listopada 2017 at 17:40 |

   W sensie do ZOMO mamy się zgłaszać i coś Wam udowadniać? Po co? Nie potrzebuje rozwijania umiejętności pałowania tłumów.

 3. Rezerwista | 5 listopada 2017 at 19:29 |

  Za 500 w czasie pokoju brak chetnych co by bylo w trakcie wojny?

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content