Niewiele w portfelach mieszkańców woj. lubelskiego. Mało miejsc gdzie jest gorzej

Mieszkańcy województwa lubelskiego należą do biedniejszych w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi firmy GfK, która zbadała siłę nabywczą mieszkańców naszego kraju, wschód wyraźnie przegrywa z zachodem. U nas do średniej zbliżyli się mieszkańcy tylko pięciu powiatów.


Siła nabywcza w skrócie oznacza zasobność portfela mieszkańców po odliczeniu wszelkich podatków. To tak zwany dochód rozporządzany, pokazujący to, na ile nas stać. Badaniem tych możliwości od lat zajmuje się firma GfK, która w poprzednim tygodniu pokazała najnowsze dane dotyczące roku 2016. Patrząc na kolorową mapę naszego kraju, gdzie na czerwono i pomarańczowo zaznaczono obszary bogactwa, a ciemnym granatem – biedy, wyraźnie widać znaczną różnicę pomiędzy zamożnością Polski zachodniej i wschodniej.

W naszym kraju od lat największą siłą nabywczą dysponują mieszkańcy okręgu warszawskiego, trójmiejskiego, śląskiego, czy poznańskiego. Na drugim biegunie znajdują się obszary, których mieszkańcy należą do najuboższych w Polsce. To przede wszystkim byłe województwo radomskie, siedleckie i niemal cała północ Mazowsza. Poniżej średniej znajduje się także większość powiatów na Podlasiu oraz wszystkie na Podkarpaciu. W województwie lubelskim powiatów, których mieszkańcom najmniej zabrakło do osiągnięcia średniej dla Polski, jest raptem pięć. To puławski, lubelski, łęczyński, świdnicki i rycki.

Dalszą część wiadomości mogą Państwo znaleźć na stronie Dziennika Wschodniego.

3 komentarzy "Niewiele w portfelach mieszkańców woj. lubelskiego. Mało miejsc gdzie jest gorzej"

  1. Aż dziw. Światłe rządy PiS a ubóstwo.

  2. Bo Pan Muszyński powinien zostać premierem i Wschód by odżył!:)

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content