Nietrzeźwy wpadł przez niesprawne oświetlenie

Policjanci z włodawskiej drogówki zatrzymali kierowcę, którego auto miało niesprawne światła. Jak się okazało kierowca Volkswagena miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz losem 39-latka zajmie się sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tuż przed 20:00 policjanci z włodawskiej drogówki patrolując drogę wojewódzka 812 zwrócili uwagę na pojazd, który miał niesprawne oświetlenie.  Gdy zatrzymali go do kontroli, wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący volkswagenem 39-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że pił wczoraj i był przekonany, że jest już trzeźwy. 39-latek od razu stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.     

Apelujemy do kierowców o rozwagę, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content