Miliony na promocję szczepień

W konkursie szczepionkowym miasto Włodawa wykazało się najwyższym w regionie chełmskim wskaźnikiem zaszczepienia (52%) i tym samym otrzyma 1 mln zł nagrody na dalszą walkę z pandemią. Tyle samo trafi do Hańska. Pół miliona otrzyma Hanna, a ćwierć miliona Wola Uhruska.

10 listopada nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie ogłoszonego przez rząd konkursu szczepionkowego „Najbardziej odporna gmina” w kategorii dużych, średnich i małych gmin. W kategorii małe gminy nagrody w wysokości miliona złotych otrzymało 49 gmin mających poniżej 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w każdym z 49 regionów. W kategorii średnie gminy przewidziano trzy nagrody po milion złotych dla trzech gmin wielkości od 30 do 100 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w skali kraju.

Natomiast w kategorii gmin dużych (powyżej 100 tys. mieszkańców) tylko zwycięzca dostał milion złotych nagrody. W każdej kategorii warunkiem uzyskania prawa do nagrody jest osiągnięcie poziomu co najmniej 50 proc. zaszczepionych mieszkańców w terminie do końca października br. Dane wzięto na podstawie informacji opublikowanych na stronie internetowej Narodowego Programu Szczepień.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Miliony na promocję szczepień"

  1. Włodawa w “regionie chełmskim”? To jakiś nowy twór, czy marzenie tych z Chełma ( Lubelskiego)?

  2. Włodarze naszego regionu nie dają dobrego przykładu w tej materii, a szkoda, młody,lewicowy Burmistrz mógłby dać dobry przykład,a niestety tego nie robi

  3. Rozumiem, że ten “młody, lewicowy Burmistrz” nie zaszczepił się?!
    Jak mógł

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content