Korolowska i Tysiąclecia doczekają się remontu

Ponad 60 mln zł z budżetu państwa otrzymają w 2017 r. jednostki samorządu terytorialnego z woj. lubelskiego na dofinansowanie zadań związanych z budową i modernizacją dróg lokalnych. Uroczyste wręczenie umów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Wśród tych dróg, które otrzymają dofinansować są dwie powiatowe Włodawie – ulice: Tysiąclecia i Korolowska. Obie czekały kilkanaście lat na remont. Uroczystego odebrania umowy w imieniu powiatu dokonał starosta Andrzej Romańczuk.

Po wielu latach główne ulice Włodawy: Korolowska i Tysiąclecia doczekają się wreszcie remontu. Ponad 500 tys. zł na wkład własny zabezpieczyło miasto. Drugie tyle dołożył powiat, bo to są drogi powiatowe, zaś ponad 1 mln zł budżet państwa. Samorządy wyremontują te ulice w ramach tzw. schetynówek jeszcze w tym roku.

Już w ubiegłym roku mogliśmy te ulice remontować, jednak miastu zabrakło pieniędzy – mówi Andrzej Romańczuk. – Powiatu zaś na tak kosztowną inwestycję samodzielnie nie stać. Cieszę się jednak bardzo, że teraz się udąlo i podpisaliśmy umowę. Dzięki temu m.in. z pieniędzy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyremontujemy te dwie strategiczne powiatowe ulice jeszcze w tym roku. I tak czekały one na remont zdecydowanie zbyt długo.

Kompleksowy remont tych dwóch ulic (Korolowskiej i Tysiąclecia) o długości ok. 800 m to koszt ok. 1,8 mln zł (wraz z nadzorem inwestorskim).

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Korolowska i Tysiąclecia doczekają się remontu"

 1. tylko żeby takiego fajansu nie było, jak na Lubelskiej.

 2. …Ponad 500 tys. zł na wkład własny zabezpieczyło miasto. Drugie tyle dołożył powiat, bo to są drogi powiatowe, zaś ponad 1 mln zł budżet państwa…. to koszt ok. 1,8 mln zł (wraz z nadzorem inwestorskim)…. Czy ktoś tu dodawać nie potrafi ???

 3. Dobrze, że powiat potrafi prawidłowo złożyć wniosek, by otrzymać pieniądze, to przynajmniej będą wyremontowane powiatowe drogi w mieście.
  A miasto znów nie trafiło do odpowiednik drzwi z wnioskami?

 4. A miasto też dostało dofinansowanie na drogi miejskie Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza. I co ty na to?

 5. Krzysiu jak Ty dobrze jesteś poinformowany, widać codziennie omawiasz ze swoim panem kampanię pijarowską. Obecnie należy tylko czekać na zorganizowanie festynu z okazji, że wodzirej otrzymał dofinansowanie. Tak na marginesie, jakby nie dostał już takiego dofinansowania, które otrzymują wszyscy, którzy złożą wnioski, to już byłyby niezłe jaja.

 6. A Kodeń znowu nie dostała pieniędzy. Słabo Panie Zańko, słabo. Mniej polityki, więcej roboty proponuję.

  • Jeśli chodzi o tzw. „Schetynówki” to gmina Kodeń w 2015 r. otrzymała prawie 3 mln dofinansowania na budowę drogi Polnej. Cała inwestycja kosztowała około 6 mln. Inwestycja została zrealizowana w latach 2015 i 2016. W latach 2015-2016 UG Kodeń pozyskał prawie 7,5 mln złotych dofinansowanie na takie projekty jak: „Przebudowa drogi gminnej (ul. Terespolska)”, „Przebudowa drogi gminnej (ul. Zastodolna)”, „Ekologiczne inwestycje w Gminie Kodeń”, „Poprawa jakości i bezpieczeństwa nauczania przedszkolnego w gminie Kodeń”, „Przedszkolaki zgrana paka !”, „Budowa drogi Polnej”, „Budowa instalacji fotowoltaicznych w gminie Kodeń”. Łącznie inwestycje dotyczące budowy nowego przedszkola, budowy i przebudowy dróg, montażu solarów, fotowltaiki, pieców na biomasę, placów zabaw i innych wyniosą około 12 mln (to łączna kwota „dochodów” Kodnia). Kodeń jest obecnie jednym z liderów jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Oprócz tego czekamy na rozstrzygniecie kolejnych konkursów z RPO i mamy plany na kolejne inwestycje. Nie są one związane z pozyskaniem środków z tzw. „schetynówek”. Aczkolwiek w przyszłym roku będziemy partnerem powiatu bialskiego jeśli chodzi o remont drogi powiatowej w Zabłociu i pozsykanie środków na ten cel od Wojewody. Szanowny Panie mam prośbę nie znając sytuacji w gminie Kodeń niech Pan nie ocenia i nie planuje za NAS.

 7. anonimus | 19 marca 2017 at 14:55 |

  Ciekawy jestem kosztorysu tej naprawy ze to aż 2mln kosztuje.

 8. Podoba mi się, że miasto dogaduje się z powiatem, razem korzystają z projektu poprzednika i bez politycznej zawiści, mimo zbliżających się wyborów, wspólnie dbają o dobro miasta. To jest klasa, co chciałbym pochwalić, bo nie każdą partię polityczną byłoby stać na taką postawę. I oby tacy gorszyciele, dewastatorzy i psotnicy nigdy nie rządzili we Włodawie…

 9. Misiewicz się odezwał. Antoś w urzędzie pochwali za te komentarze.

 10. Skończcie z tą polityką. Ważne, że te dwie ważne ulice we Włodawie będą znacznie lepsze.

 11. Tomek robi, to musi być dobrze..

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content