Komunikat W SPRAWIE KORONAWIRUSA W POWIECIE WŁODAWSKIM

Informujemy, że w powiecie włodawskim jest 66 osób objętych kwarantanną domową, 210 osób poddanych jest nadzorowi. (stan na dzień: 19.03.2020 r., godz. 13.00)

W sumie objętych jest: 62 osoby kwarantanną graniczną, a 4 osoby kwarantanną medyczną.

Kwarantanna graniczna dotyczy osób, które powróciły z zagranicy i są objęci kwarantanną domową.

Kwarantanna medyczna dotyczy osób, którym Sanepid zalecił pozostanie w odosobnieniu i jest to również kwarantanna domowa.

Nie ma osób skierowanych do szpitala ani zarażonych, ani objętych kwarantanną zbiorową.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Komunikat W SPRAWIE KORONAWIRUSA W POWIECIE WŁODAWSKIM"

 1. strażnik | 20 marca 2020 at 06:18 |

  Jak myślicie jak teraz jakaś para spaceruje w dzień po Włodawie to skąd przybyła????

  • Ciekawe pytanie, to zapytam, czy jest zakaz wychodzenia z domu? Czy dwie dziewczyny, to też para? Itd. A tak serio, czy jest zakaz? Czy jest godz.policyjna?

 2. Mam pytanie a jak objęty kwarantanną graniczną ma żonę a ona chodzi do pracy??? to co wtedy..????

  • powinni w tym czasie mieszkać osobno. są przygotowane miejsca wystarczy zadzwonić do sanepidu

 3. a czy we Włodawie czy w terenie

 4. Nie ma zarażonych, bo nie wykonano jeszcze ani jednego testu. Proste.

 5. szpital nie przygotowany, brak ochrony dla personelu

 6. Cieszy mnie fakt,że Włodawa jest wolna (oby tak zostało) od koronowirusa.

 7. Kasander | 21 marca 2020 at 12:02 |

  Władze wprowadzając obostrzenia próbuje maksymalnie spłaszczyć krzywą wzrostu zakażeń SARS-CoV-2. Taka strategia spowoduje jednak maksymalne wydłużenie okresu zagrożenia epidemią. Chińskie doświadczenia wskazują na okres około sześciomiesięczny, jednak wydolność i przygotowanie chińskiej służby zdrowia mającej doświadczenie w zwalczaniu epidemii SARS i MERS uznać należy za nieporównywalnie lepszą od polskiej, więc jest to bardzo optymistyczny szacunek. Testy wykrywające SARS-CoV-2, któremu powinni być poddawani nawet jedynie podejrzani o kontakt z zakażonymi, nie są wykonywane. Łatwo na tym budować iluzję skuteczności władz i wydolności służb a dodatkowo oszczędzać środki, zwłaszcza kiedy sprzedać można bajkę o tym, że testy u osób nie wykazujących objawów Covid-19 nie są miarodajne. Zastanawiające, że ministrom nie mającym żadnych objawów, a jedynie mogącym mieć kontakt z jednym z zakażonych, testy wykonano natychmiast i w ciągu kilku godzin podano wyniki. A przecież zgodnie z deklaracjami polityków, dostęp do testów miałby być taki sam dla każdego obywatela. Jesteśmy mięsem armatnim na froncie walki epidemią!

  Od lat niedofinansowana służba zdrowia borykająca się z tragicznym brakiem personelu jest kompletnie nieprzygotowana do walki z jakąkolwiek epidemią. Chaos spowodowany brakiem szczegółowych instrukcji i od lat postępującym uprocedurowianiem służby zdrowia – zwalniającym z logiki i zdrowego rozsądku – tak nieodzownych w obliczu jakiegokolwiek kryzysu – dobitnie wskazuje miałkość intelektualną decydentów i ich strach przed odpowiedzialnością na każdym szczeblu, i w każdej jednostce organizacyjnej władz. Z tego powodu we Włodawie nie wykonano dotychczas ani jednego testu i z tego powodu panuje przekonanie, że nie ma zakażonych.

  Jest to oczywista nieprawda, którą demaskuje pojęcie wzrostu wykładniczego (chcących zrozumieć problem odsyłam tutaj >>> https://medium.com/tomas-pueyo/koronawirus-dlaczego-musimy-działać-teraz-37539a6383bf <<< ) lub wiedza wyniesiona z – onegdaj szkolnej lektury – „Dżumy” – Alberta Camusa. – „Kiedy nie widzisz szczurów, nie oznacza to, że ich nie ma. A kiedy już je widzisz, jest już za późno.”

  Niestety, prowokuje to do lekceważenia i ryzykownych zachowań. Ze zdumieniem ostatnio stwierdziłem, że stary i zdawałoby się doświadczony fryzjer oraz młoda kosmetyczka – pracujący we Włodawie, wciąż są czynni i przyjmuje klientów. Czy kiedykolwiek, ktokolwiek przy zdrowych zmysłach, powinien się tam udać?

  Ogłoszone przedłużenie okresu zawieszenia działalności szkół i instytucji zdają się potwierdzać powyższe. Takiej treści ogłoszenia będziemy jeszcze słyszeli zapewne kilkukrotnie. Miałoby to zapobiec wybuchowi paniki – jaki niewątpliwie nastąpiłby, gdyby ogłoszono stan epidemii np. do września – i zapobiec konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego, po wprowadzeniu którego, przedsiębiorcy od najmniejszego po największego zawiesiliby działalność pozbawiając budżet państwa jakichkolwiek wpływów i zmuszając do udzielania im szerokiej pomocy podobnej tej, która ma miejsce np. we Francji. A tak właśnie powinno się stać, gdyż od ich kondycji zależeć będzie długość okresu – po zakończeniu zagrożenia epidemicznego – w jakim dochodzić będziemy do względnej normalizacji gospodarczej.

  Założenia pakietu „tarczy antykryzysowej” zdają się również to potwierdzać. Nie ma praktycznie żadnych środków przeznaczonych na zniwelowanie strat prowadzących jakąkolwiek działalność gospodarczą. Taka sytuacja spowoduje przerzucenie całego ciężaru skutków epidemii na barki niższych klas społecznych. I nie jest to przypadek. One w pierwszym rzędzie zostaną dotknięte pomniejszeniem – a nawet zupełną utratą dochodów, bez wątpienia nastąpiącym zmniejszeniem pomocy socjalnej, wzrostem cen podstawowych produktów i opłat stałych – stanowiących w ich budżetach największą część. Jednak mają w przeciwieństwie do korporacji i sektora finansowego, najmniejszą zdolność lobbowania.

  I pomyśleć, że poza czystym wyrachowaniem politycznym skoncentrowanym na utrzymaniu władzy, niczym innym nie można wytłumaczyć takiego działania.

  • patriota | 21 marca 2020 at 12:35 |

   Cały Twój wywód to jakaś wklejka z opozycyjnego do rządu medium, opatrzona drobną dygresją o włodawskich usługach. Daruj sobie, mieszkańcy Włodawy potrafią korzystać ze swojego rozumu, w przeciwieństwie do Ciebie, i takim tanim zachętom do paniki nie ulegną!

   • Rzeczywiście Makus zaprasza na strzyżenie honorując wszystkich ewentualną koroną.

  • za patriotą | 21 marca 2020 at 12:40 |

   No i ten Twój nick – Kasander, ha, ha. Faktycznie wyróżniasz się i to mocno – minus 273 na lewo.

  • Seleukos | 22 marca 2020 at 08:11 |

   Nie wzejdzie mądre słowo na ugorze głupoty. Nie pomniales, co nam po śmierci ukochanego wodzą naszego Perdikkas prawił?

   • Miło odnaleźć kogoś poruszającego się na tej samej płaszczyźnie. Gdyby jeszcze jakiś Lizymach 🙂 dołączył, można byłoby jakieś Ipsos takim durniom zgotować! Pozdrowienia, Seleukosie.

  • I tu stawiam Linea. Czekam na aktualny komunikat ws korony. I niech to nie będzie komunikat treści termometr się stłukł, gorączki nie stwierdzono.

 8. a czy były wykonywane testy

 9. Przestańcie już Panikować!!!!! Przecież za miesiąc całe zamieszanie się skończy.wczorajpremier powiedział wyraźnie że wybory odbędą się 10 maja.matury też mają być w terminie. Czego nie rozumiecie? Gdyby jeszcze kościołom pozwolili pracować normalnie nie byłoby żadnej epidemii. Tak lewaki i POłgłowki WIARA NIE PRZENOSIĆ wirusa!!!!! Słuchajcie dalej tefalenu i siedźcie jak zwierzęta pod kluczem.myw tym czasie będziemy się modlić i sporzysac wielkanocne śniadanie boże a potem wybierzemy prezydenta….

  • Kasander | 25 marca 2020 at 15:45 |

   Niebożę, przeczytaj co napisałeś a potem uzmysłów sobie, że straciłeś niepowtarzalną szansę, aby w dalszym ciągu stwarzać wrażenie, iż nie jesteś głupcem. Moi włoscy przyjaciele też wznosili toasty za koronawirusa w tawernach, śmiejąc się, że dotyka to tylko skośnookich. Dzisiaj płaczą przed kamerami laptopów, błagając, abyśmy nie powtarzali ich błędów.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content