Już nie tak bardzo „Żelazne” zawody

Narasta spór wokół IV edycji Żelaznego Triathlonu nad Jeziorem Białym. Pomysłodawca i dotychczasowy organizator imprezy ma żal do włodawskiego starostwa, że stara się pomniejszyć jej patriotyczny charakter.

– Obecne władze powiatu włodawskiego chcą zaprzepaścić ideę, wokół której budowano Żelazny Bieg – twierdzi Mariusz Zańko. – To zawody, których nazwa wywodzi się od nazwiska Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego”, bohatera polskiego podziemia antykomunistycznego. W poprzednich edycjach dla zawodników mieliśmy koszulki z wizerunkiem „Żelaznego” i Medale „Żelaznego” z wytłoczonym Krzyżem Zrzeszenia WiN. Teraz jest koszulka i medal z jakimiś napisem. Zmieniono dotychczasowy baner i plakat zawodów ze zdjęciem „Żelaznego” i jego żołnierzy w 1947 r. Zastąpiono je nieczytelną grafiką z postaciami, które bardziej kojarzą się z armią sowiecką, niż polskimi partyzantami.

Zańko ma też żal do wicestarosty Adama Panasiuka, że odsunął go od organizacji zawodów. Nie tylko pozbawił go kierownictwa, ale też zaprosił do komitetu organizacyjnego. Zańko przekonuje też, że dopiero po interwencji jego i włodawskiego historyka Grzegorza Makusa, starosta zdecydował się zaprosić do wręczania medali mjr Stanisława Pakułę ps. „Krzewina”, adiutanta i ostatniego żyjącego żołnierza oddziału „Jastrzębia” i „Żelaznego”.

Pełną treść artykułu znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Już nie tak bardzo „Żelazne” zawody"

 1. Mariusz, nie mazgaj

 2. Brawo Panie Panasiuk!!

 3. impreza sportowa ma mieć wyraz sportowy a nie polityczny!!! chyba już dosyć na ten temat robienia zamętu! nazwa była myląca bo triatlon to pływanie jazda na rowerze i bieg. Tyle w temacie resortowe wnuki i dzieci.

 4. Gdzie są wyniki i opinie zawodników

 5. Może nazwijcie te zawody zielonym i przypinajcie konieczny. Sport bez polityki!!!!

 6. Brawo Mariusz! Prawdziwy patriota. Potrzebujemy takich polityków jak Pan, Panie Mariuszu. Mariusz na burmistrza!

 7. Na burmistrza? Przecież ten popapraniec nie nadaje się nawet na sołtysa.

 8. We Włodawie trzeba pracy a nie Leona!

 9. Przecież Panasiuk i Romańczuk mieli zbawić powiat włodawski i Włodawę. Miały powstać setki miejsc pracy.

 10. red is good | 10 czerwca 2016 at 11:38 |

  Zieńko wreszcie dostaje w p*zdę. Tak trzymać !

 11. super zawody, piękna pogoda, ładne kobiety,ale zawsze komuś coś nie pasuje.Tak jak w życiu, ale nie trzeba się przejmować czekamy na nową edycję.

 12. 7.30 młody Jarubas wchodzi do pracy 7.32 młody Jarubas pisze komentarz i podpisuję się zwodnik. Leszczu ty nawet 200 m nie przepłyniesz buhahahahha

 13. Zańko, nie napinaj się tak.

 14. Panie Mariuszu czy już Pan nie pamięta Starostwo w poniedziałek od 8,00 a zawodnik pisze o 7,32 a 13.06.2016 to poniedziałek niestety i dlaczego taka napinka zawody naprawdę były fajne i w wymiarze sportowym i historycznym

 15. Propaganda niczym z okresu RPL. Prostytutka zawsze nią będzie.

 16. sekretarz | 17 czerwca 2016 at 07:13 |

  Mały quiz: najbardziej obrotowa partia we Włodawie???

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content