Jeden ukradł, drugi kupił – obydwaj usłyszeli zarzuty

Włodawscy policjanci zatrzymali 52-latka do kradzieży telefonu, do której doszło w szpitalu we Włodawie. Mężczyzna ukradł go z pokoju lekarskiego, a następnie sprzedał swojemu znajomemu. Do sprawy został również zatrzymany 56-letni kupujący, który z kolei usłyszał zarzuty paserstwa.

W niedzielę włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu, do której doszło na terenie SOR we Włodawie. Sprawca miał zabrać sprzęt z pokoju lekarskiego.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 52-latek. Mężczyzna zaraz po kradzieży sprzedał telefon znajomemu, którego funkcjonariusze również zatrzymali do tej sprawy, a odzyskany telefon zabezpieczyli.


Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił zarzut kradzieży 52-latkowi, który za to przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Kradzież zgodnie z kodeksem karnym jest zagrożona karą do 5 lat więzienia. Natomiast 56-latek usłyszał zarzuty paserstwa.  Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content