Szczęśliwy finał poszukiwań

Pozytywnie zakończyły się wczorajsze poszukiwania 21-latka z gminy Wyryki. Policjanci odnaleźli mężczyznę w kompleksie leśnym. Dużą zasługę w jego odnalezieniu miał policjant włodawskiej patrolówki, który wykazał się duża empatią i wyczuciem rozmawiając z mężczyzną i nakłaniając go do wyjścia z zarośli.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 21-latka z gminy Wyryki. Mężczyzna wyszedł z domu i odjechał swoim autem grożąc, że może sobie coś zrobić. Do poszukiwań  od razu ruszyli policjanci, którzy szybko namierzyli auto zaginionego w lesie. Dużą empatią i wyczuciem wykazał się policjant włodawskiej patrolówki st. post. Mateusz Czuj, który nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną i umiejętnie prowadził rozmowę z 21-latkiem nakłaniając go do podejścia do policjantów. Funkcjonariusz w tej sytuacji wykazał się duża w empatią i wyczuciem. Policjanci odnalezionego zaginionego przekazali służbom medycznym.

Na szczęście ta historia miała szczęśliwe zakończenie, zarówno dzięki szybkiej reakcji rodziny, która w sytuacji kryzysowej  od razu powiadomiła służby i przede wszystkim dzięki policjantom,  którzy poprzez odpowiednio zastosowaną  taktykę odnaleźli zdesperowanego. Ta sytuacja dowodzi, że jednym z najważniejszych zadań policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content