Inwestycje ruszają z kopyta

Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Sierpińskiego. To pierwsza z zaplanowanych inwestycji, których realizacja przewidziana jest na najbliższe miesiące. – Prace przy budowie ścieżki rowerowej na ulicy Sierpińskiego są już bardzo zaawansowane. Po ich ukończeniu wykonawca firma Drogtom z Włodawy przeniesie się na ulicę Mostową, gdzie również wykona dla nas ciąg pieszo-rowerowy. Zgodnie z harmonogramem robót w obu miejscach prace zakończą się pod koniec czerwca – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Równolegle prowadzone będą prace remontowe ulic Spokojnej, Łęckiej i Wokulskiego. Umowy na przebudowę tych trzech ulic zostały już podpisane. Mieszkańców z pewnością najbardziej ucieszy gruntowny remont ulicy Spokojnej, która od lat jest w opłakanym stanie.
– Mieszkańcy tej części miasta wielokrotnie zgłaszali potrzebę gruntownej naprawy tej ulicy. Obejmując urząd burmistrza Włodawy obiecałem że ulica Spokojna zostanie wyremontowana i słowa dotrzymałem – dodaje W. Muszyński.

Drogowcy pojawią się również na ulicy Sanguszki i Garnizonowej. Ponadto poprawiona zostanie nawierzchnia na kilkunastu drogach gminnych.

Jednak nie same remonty czekają Włodawę w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej już w maju poznamy firmę, która zajmie się montażem kolektorów słonecznych. Ponadto miasto wciąż szuka wykonawcy, który zbuduje nowy budynek rekreacyjny na miejskim stadionie. Przypomnijmy, że włodawski ratusz pozyskał na ten cel ponad 320 000 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Podczas gdy jedne projekty wkraczają w decydującą fazę, przygotowywane są kolejne przetargi. Pierwszy z nich dotyczący wymiany oświetlenia w mieście na tzw. LED-y zostanie ogłoszony jeszcze w kwietniu. Wartość projektu „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne” to 2693 247,55. 70% tej kwoty pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Um. Włodawa

1 Komentarz do "Inwestycje ruszają z kopyta"

 1. czytając ten artykuł przygotowany przez urząd miasta nasuwa się myśl, że autorzy tego artykułu pisali uważając, że “ciemny lód wszystko kupi”. wodzirej pozbawił miast milionów złotych, przez 3 lata nic nie robił prócz imprez masowych, a teraz urzędowe krzysie wypisują jakie to “wielkie” inwestycje robi ich przewodniczący, bo zbliżają się wybory samorządowe i posady urzędowe chce się utrzymać. krzysiu pisze się UM, a nie Um,

 2. a jakie ulice gminne zostaną wyremontowane??

 3. spokojna sie remontuje bo tam mieszka pan radny kompan partyjny burmistrza ble

 4. Na szczęście wodzierj i jego poplecznicy niebawem pójdą na zieloną trawkę !

 5. Tak zapędził się z tymi remontami, że za chwilę będzie remontował drogi wojewódzkie.

 6. brzydki buraq | 26 kwietnia 2018 at 08:03 |

  Prawie 2,7 mln na ledy??

 7. Radosny Zenek | 26 kwietnia 2018 at 10:25 |

  Niezłą wodzirej sobie laurkę wypisał, “mamo chwalą nas”.

 8. zapraszamy na ul Nadstawną jest w dużo większym “opłakanym ” stanie niż Spokojna…i od 40 lat nie była remontowana ….warto się zainteresować…jak dziury wielkie to mieszkańcy sami zasypują…aby nic się nikomu nie stało….ciekawe ile jeszcze trzeba pokoleń czekać?

 9. do Marii to musi tam zamieszkac jakis radny kompan

 10. jak na 4 rok siedzenia w urzędzie, to niewiele tych robót, wujek niezbyt się spisał w przygotowywaniu wniosków.

 11. Misiewicz, zapomniałeś napisać jeszcze o jednej wielkiej inwestycji wodzireja “wodowskazie”. A może temu wielkiemu projektowi będzie poświęcony drugi artykuł, w końcu dumał nad nim całą swą kadencję?

 12. WODOWSKAZ, TO WODZIREJ PROJEKTOWAŁ? SZACUNEK RZEŹBIARZOWI, ALE RESZTA TO PRAWDZIWY SKANSEN. CAŁĄ KADENCJĘ GŁÓWKOWAŁ I NA KONIEC POKAZAŁ SWÓJ ZMYSŁ ESTETYCZNY, JESZCZE JEDNA TAKA KADENCJA, A Z WŁODAWY STANĄ SIĘ TAPLARY.

 13. Moze Czworobok da sie wystrugac?

 14. Zagłosuję na każdego (no może oprócz Zańki), który obieca rozebrać ten potworek postawiony nad Bugiem przez Muchę. Postmodernizm lat 90tyh pełną gębą. Po cholerę to komu? Wystarczyło człowieku wyremontować schody i
  zadbać, żeby raz na miesiac ktoś wykosił i posprzątał wał. A tak kolejna bezużyteczna i wątpliwej estetyki wiata zaśmieca piękne okolice rzeki.

  • ja zagłosuję na każdego kto obieca że pod ta wiata bedzie sprzedawał finko i fafelki bo do żabki już mi się nie chce chodzić

 15. Muchyński to geniusz, tylko on mógł wpaść na tak niepowtarzalny pomysł. Tylko on w swej wielkości mógł zrealizować ten wiekopomny pomnik i tylko on nie widzi jaką szkaradę wybudował.

 16. Jakie inwestycje taki wodołaz.

 17. Jacek z Ursynowa | 28 kwietnia 2018 at 21:06 |

  Ale szambo. Wyjechałem z Włodawy parę lat temu, ale nawet ja domyślam się kto pisze te komentarze. Na szczęście w Warszawie nie muszę oglądać waszych smętnych MORD.

 18. mieszkaniec | 29 kwietnia 2018 at 12:01 |

  Wiata na wodowskazie była budowana przez MPGK,część materiału pochodzi chyba z odzysku z sieci ciepłowniczej,(rury) więc nie ma co się dziwić że tak to wygląda…zresztą władze MPGK i burmistrz to jeden team więc muszą się wspierać…Swoją drogą dlaczego wybory nie są organizowane częściej?była by to jedyna okazja do wybudzenia władz z “zimowego snu”

 19. Był sobie fajny widok na białoruską stronę. Taki trochę metaforyczny- przerwana droga w miejscu starego mostu. Zawsze mi się podobał i działał na wyobraźnię. Ale nic przaśna altanka musi być. Kilka zbitych byle jak desek w miejscu, które wystarczyło tylko uprzątnoć. I te grafomańskie peany na swój temat…. Mucha aż sie boję tych Twoich zakusów na rewitalizację parku przy cerkwi. Już się kiedyś odgrażałeś, że piły pójdą w ruch i tandentą kostką wyłożysz alejki. Tak to jest jak zamiast plastyki i wiedzy o kultury w szkołach ma się dwie godziny religii tygodniowo….

  • I takie rzeczy odnośnie rewitalizacji parku mówił ci absolwent Zespółu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu?

 20. tow. Wiesław | 29 kwietnia 2018 at 16:16 |

  Przestańcie się czepiać przewodniczącego SLD, on chciał jak za starych dobrych pzprowskich czasów uwiecznić 1 Maja budowlą wykonaną w ramach czynu społełcznego, a wyszło jak zwykle.

 21. Co tam inwestycje najważniejsze są tańce i swawole.

 22. imigrant | 1 maja 2018 at 08:57 |

  Ja zagłosuje na perute

 23. taki tam | 1 maja 2018 at 16:42 |

  Jak przyjdzie burmistrz z dobrej zmiany to z imprez zostanie składanie kwiatów i Mśw.

 24. komiwojażer rządzi!!!

 25. Ukraiński uchodźca z Syrii | 1 maja 2018 at 21:41 |

  Uwielbiam co cztery lata oglądać ten wyścig nieprzeciętnych ananasów do koryta. Co prawda zawsze staram się wspierać sensownych graczy ale zazwyczaj przepadają na tle tych pstrokatych pokemonów. Czy Mariusz Zańko już pozował w przebraniu ułana na tle ratusza? Wiesio Holaczuk już otrzeźwiał po ostatniej porażce? Muszyński ma już układ taneczny, który przed gawiedzą będzie prezentować podczas nadchodzących festynów? Biała zaraza z Kościelnej i panowie lekkich obyczajów z naprzeciwka lidla zaczęli już wspieranie swoich paziów? Cieszy fakt, że w kabarecie pojawiają się nowe twarze. W tym roku Daniel Ryl i namolny kolo z Manchesteru. Chocholi taniec czas zacząć. Co w tegorocznym repertuarze oprócz stałych punktów programu jak przejście graniczne? Cztery lata temu największy babol- obietnica to podciągnięcie koleji z Orchówka do Włodawy:D W tym roku czekam conajmniej na kosmodrom na dziedzińcu czworoboku!

  • O Panu Perucie czytałem w gazecie że może będzie startował ale Pan Daniel Ryl? Obaj na burmistrza czy może do jakiejś rady?

 26. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content