Hit Lubelszczyzny – zapisy ruszyły

Choć zawody dopiero 3 czerwca, już jest zainteresowanie kolejną edycją „Żelaznego Triathlonu”. Tylko w pierwszych dniach zapisów zgłosiło się prawie 50 chętnych, w tym wielu spoza naszego województwa. Miejsc jest tylko 200. Zawody polegają na pływaniu (750 m), jeździe rowerem (20 km) i biegu (5 km).

Chętni mogą się jeszcze zapisywać poprzez nową stronę internetową – www.zelaznytriathlon.eu. Czas nagli, miejsc jest niewiele. Opłata startowa do 15 maja tylko 100 zł, później drożej. Tym razem nieco została zmieniona trasa w porównaniu z ubiegłorocznymi. Start i meta pływania będzie w tym samym miejscu, zaś bieg to będą dwie pętle po 2,5 km przy drodze głównej. Znacznie zwiększyła się tez pula nagród, która łącznie wynosi teraz 8 tys. zł.


– Sfinalizowaliśmy już umowy z instytucjami, będącymi współorganizatorami zawodów, a teraz ruszamy z formalno-prawną procedurą uzyskania wszelkich pozwoleń – mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski, koordynator zawodów. – Zeszłoroczny triathlon został bardzo wysoko oceniony przez samych zawodników, więc w tym roku jesteśmy pełni optymizmu co do liczby startujących, zwłaszcza że znacznie zwiększyliśmy pulę nagród. Zapraszamy wszystkich na naszą stronę www i profil facebooka, na których na bieżąco informujemy o przygotowaniach do zawodów.
Mordercze zawody organizuje po raz piąty włodawskie starostwo razem z gminą Włodawa, stowarzyszaniem Leniwce.pl oraz Fundacją „Wrota Europy”. W pomoc aktywnie włączył się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 200 zawodników, ale miejsc wystarczyło tylko dla pierwszych 150. „Żelazny Triathlon” to powoli najpoważniejsza tego typu impreza na wschód od Wisły. W tym roku ma być szczególnie pieczołowicie i perfekcyjnie przygotowana.
– To chyba najważniejsze sportowe wydarzenie w naszym powiecie – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Naszym celem, poza promocją pięknej sportowej rywalizacji, jest również wydłużenie sezonu turystycznego. Chcemy, aby zaczynał się nie pod koniec czerwca, lecz znacznie wcześniej. Cieszy mnie fakt, że już tak wielkim zainteresowaniem cieszy się nasz triathlon. Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy 3 czerwca przyjadą do Okuninki, nie będą zawiedzeni. Nie tylko z powodu sportowych zmagań.
Wzorem innych poważnych ogólnopolskich imprez sportowych, organizatorzy wprowadzili opłatę wpisową.
Warto dodać, że prestiżowy ranking triathlonów w Polsce lepszytriathlon.pl uplasował imprezę starostwa na piątym miejscu w Polsce! I jest to wynik nie tylko ocen ekspertów, lecz przede wszystkim rezultat ankiet wypełnionych przez uczestników triathlonów w naszym kraju.

2 komentarzy "Hit Lubelszczyzny – zapisy ruszyły"

  1. Składnica złomu | 25 lutego 2017 at 18:58 |

    A gdzie te stada komunistycznych trlli i jaszczurow? Nic nie plują czerwonym jadem?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content