Funkcjonariusze NOSG w 32. FINALE WOŚP

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej aktywnie włączyli się w 32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, organizując stoiska i wystawy sprzętu w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej oraz Włodawie.

Przy naszych stoiskach, prezentowane były m.in. pojazdy patrolowe SG. Na miejscu obecni byli umundurowani funkcjonariusze, którzy prezentowali sprzęt używany w codziennej służbie oraz przekazywali wszystkim zainteresowanym materiały promocyjnej NOSG, z których można było dowiedzieć się więcej na temat samej formacji oraz zasadach rekrutacji do naszej służby. Na najmłodszych natomiast czekały zabawy plastyczne i modelarskie.

Nadbużański Oddział SG, włączając się w tegoroczny 32. finał WOŚP, przekazał do licytacji podwójną wejściówkę na KONCERT KARNAWAŁOWY ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ STRAŻY GRANICZNEJ z Nowego Sącza organizowany przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Filharmonii Lubelskiej. Na aukcje, które odbywają się w ramach tegorocznego finału WOŚP, Nadbużański Oddział SG przekazał również m.in. płyty CD z utworem: „Żywy mur”, miniaturę znaku granicznego NOSG, medale okolicznościowe NOSG, zestaw gadżetów promocyjnych NOSG oraz Album NOSG wydany na 30-lecie SG, ze specjalną dedykacją Komendanta NOSG.

Linki do trwających jeszcze licytacji znajdują się poniżej:

https://allegro.pl/oferta/2-bilety-vip-na-koncert-orkiestry-reprezentacyjnej-strazy-granicznej-15074252085

https://allegro.pl/oferta/album-o-nadbuzanskim-oddziale-strazy-granicznej-plyta-15081038706

https://allegro.pl/oferta/pamiatkowa-moneta-nadbuzanskiego-oddzialu-strazy-granicznej-plyta-15081075491

https://allegro.pl/oferta/termos-nadbuzanskiego-oddzialu-strazy-granicznej-plyta-15081109195

https://allegro.pl/oferta/znak-graniczny-nadbuzanskiego-oddzialu-strazy-granicznej-plyta-15081091820

Nadbużański Oddział Straży Granicznej, w miarę posiadanych możliwości na co dzień stara się także nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona niezbędna. Często współdziała w tym zakresie z innymi służbami podejmującymi działania ratownicze – takimi jak Policja czy Państwowa Straż Pożarna. Dotyczy to przede wszystkim klęsk żywiołowych takich jak sroga zima, powódź czy też zapewnienia ładu i porządku publicznego na pograniczu. Współdziała również w indywidualnych przypadkach, dotyczących poszukiwania osób zaginionych, utonięć, przeciwdziałania i zwalczania przestępczości. W tego typu sytuacjach, w zależności od potrzeb, oprócz osobistego zaangażowania ludzi, wykorzystywany jest sprzęt lądowy, powietrzny i wodny. Często, w działaniach ratowniczych, nieocenione wprost zasługi oddają również psy służbowe. Każda akcja, zakończona sukcesem – to dla nas wielka satysfakcja.

Skip to content