Folklor rozkręcił Włodawę

W środę, 13 lipca Włodawa znowu zamieniła się w stolicę światowego folkloru. A to za sprawą reaktywowanego Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem, które powróciło do wyremontowanego amfiteatru.

Było jak za najlepszych lat: pejzaż folkloru całego świata, dobra pogoda i świetnie bawiąca się publiczność. Burmistrz Wiesław Muszyński, otwierając Festiwal razem z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabczukiem i wicestarostą Adamem Panasiukiem, powiedział m.in., że Włodawa słynie z kultury w każdej możliwej formie. I że był zawsze dumny z tego, że o Włodawie mówiło się przez wiele lat jako stolicy światowego folkloru. Gdy został burmistrzem, jego pierwszą decyzją było przywrócenie Włodawie światowego folkloru.


W popularnej muszli jako pierwsi wystąpili gospodarze – Zespól Tańca Ludowego „Polesie” oraz zespoły Kanady i Japonii. Niezwykle interesujący był występ zespołu Culture Philipines of Ontario z Kanady, który zaprezentował tradycje kultury… filipińskiej. Tłumy włodawian nagradzały wszystkie zespoły na stojąco.

Dalszą część wiadomości oraz zdjęcia z festiwalu znaleźć można na stronie Nowego Tygodnia.

Zmiana wielkości czcionki