Aquapark na ostatniej prostej

12 września br. ma zakończyć się budowa chełmskiego aquaparku. Patrząc na to, co jest jeszcze do zrobienia, wydaje się, że termin zakończenia inwestycji może się przesunąć o kilka lub kilkanaście dni. Prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Zbigniew Mazurek tłumaczy jednak, że wykonawca zapewnił go, iż wszystkie roboty ukończy w terminie. Otwarcie obiektu jest planowane na pierwsze dni listopada.

– Dziennie na budowie pracuje 120 osób – mówi Zbigniew Mazurek prezes miejskiej spółki. – Postęp prac jest widoczny z każdym dniem. Wykorzystujemy też soboty. Na ostatniej naradzie wykonawca zapewnił mnie, że termin zakończenia wszystkich robót, czyli 12 września, jest niezagrożony.
Na budowie praca wre. Firma „Skanska”, generalny wykonawca aquaparku, prowadzi już roboty wykończeniowe. W miniony piątek 15 lipca, a więc na prawie dwa miesiące przed terminowym zakończeniem całej budowy, mogliśmy się naocznie przekonać, co już zostało zrobione, a ile prac należy wykonać, by aquapark mógł ruszyć z kopyta.


– W każdym z pomieszczeń coś się dzieje – mówi Zbigniew Mazurek. – Tempo robót napawa optymizmem. Gotowe są już wszystkie niecki basenowe. Chcemy najpóźniej do 15 sierpnia wykonać pierwsze próby szczelności. Nalejemy do nich wody, będą również pobierane próbki do badań. Sprawdzimy, jak działa cała technologia.

Dalszą część wiadomości znaleźć można na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content