Ferie zimowe we Włodawie

W najbliższy poniedziałek 16 stycznia uczniowie z województwa lubelskiego jako jedni z pierwszych  rozpoczną ferie zimowe. Włodawskie szkoły i instytucje tradycyjnie przygotowały ofertę, która pozwoli żakom na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Uczniowie, którzy nie chcą rozstawać się ze swoją szkołą będą mogli spędzić ferie ze swoimi nauczycielami. W Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 3 organizowane będą min. gry i zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne i muzyczne. W specjalnie przygotowanych salach zabaw nikt nie będzie narzekał na nudę. Nie zabraknie również seansów filmowych i innych atrakcji.


W sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 chłopcy i dziewczęta będą mogli pograć w siatkówkę i koszykówkę. Szczegółowe informację można uzyskać u nauczycieli wychowania fizycznego.
Kulig, zajęcia rekreacyjno-sportowe, nauka pływania i jazda na łyżwach – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach ferii z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. MOSiR zaprasza również na wyjazd do chełmskiego Aqua Parku. Zorganizowana zostanie również jednodniowa wycieczka do Warszawy. Będzie to doskonałą okazja do spaceru po starówce, oraz zwiedzania Stadionu Narodowego na którym przygotowane jest również największe lodowisko w Polsce. Szczegóły dotyczące zajęć i wyjazdu można znaleźć na stronie internetowej http://mosir.wlodawa.eu.
Miłośnicy czytania książek będą mogli skorzystać z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej. We włodawskiej książnicy każdego dnia będzie można również pograć w gry planszowe, oraz skorzystać z pracowni informatycznej.
Swoją propozycję na drugi tydzień ferii przygotował też Włodawski Dom Kultury. Będą gry zręcznościowe na PlayStation Move, karaoke i oczywiście seanse filmowe w kinie.

UM Włodawa

Skip to content