Ekonomiczne rozwiązanie do łazienki – czyli pralki wirnikowe po latach

Wiele osób z rozrzewnieniem wspomina czasy, w których korzystało z poczciwej pralni Frani – urządzenia, które wyszło z hal produkcyjnych Kieleckich Zakładów Metalowych SH. Dziś bez problemu można kupić jej godnych i niezawodnych następców. Czy wiesz, jakie są zalety pralki wirnikowej? Co dziś, w czasach ogromnego wyboru automatycznych urządzeń piorących, przemawia za jej zakupem? W przypadku jakich użytkowników rozwiązanie to sprawdzi się najlepiej? Wreszcie – na które modele warto zwrócić uwagę? Poniższy poradnik odpowie na kilka powyższych pytań i ułatwi dokonanie wyboru. Miłej lektury!

Pralka wirnikowa RADOMET PWR-16A INOX – świetne rozwiązanie dla osób podróżujących kamperem

Pralka wirnikowa Radomet to świetne rozwiązanie do niewielkich mieszkań, kamperów, warsztatów lub domków letniskowych. Kompaktowa, banalnie łatwa w użytkowaniu pralka wirnikowa na pewno wzorowo sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci wodociągowej, a istnieje potrzeba uprania ubrań. Pralka wirnikowa ma moc na poziomie 350 W i pojemność równą 10 litrom. W jednym cyklu prania odświeży odzież o wadze do 0,8 kg. Masz małą łazienkę? Sprawdź, jaką pralkę wybrać.

Pralka Radomet PWR-13A-L – pewne rozwiązanie dla singla

Praktyczna pralka wirnikowa o mocy 350 W. Pomieści 1,5 kilograma odzieży. Idealne rozwiązanie jako dodatkowy sprzęt do prania odzieży w warsztacie czy garażu lub jako rozwiązanie codziennego użytku dla singla. Pralka zapewnia dużą efektywność i dokładność prania, nie zużywając przy tym zbyt wiele energii. Nieduża głośność pracy nie przeszkadza domownikom. 24 miesiące okresu gwarancyjnego stanowią ochronę w sytuacji wystąpienia jakiejkolwiek awarii sprzętu. Więcej modeli pralek wirnikowych znajdziesz w sklepie internetowym https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki/wirowki.html.

RAVANSON Wirówka XPB-2800 X – poręczna pralka dla rodzin z dziećmi

Bęben ze stali szlachetnej, elegancka obudowa w kolorze INOX, automatyczne wyważenie wsadu – to tylko niektóre atuty, które przemawiają za wyborem właśnie tego modelu pralko-wirówki. Solidny bęben posłuży bezawaryjnie przez lata, zaś szereg opcji dodatkowych, w tym blokada otwarcia w trakcie wirowania, system szybkiego zatrzymania (w ciągu 5 sekund) oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem zapewnią bezpieczeństwo użytkowania. Pralka pomieści aż 6 kilogramów odzieży, będzie więc odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi. Opcja automatycznego wyważenia wsadu odpowiada za kontrolowany proces wirowania i ograniczenie wstrząsów do minimum. Prędkość wirowania równa 2800 obrotów na minutę odpowiada za skuteczne wirowanie ubrań, które po wyjęciu z bębna są minimalnie mokre.

Jakie są zalety pralek wirnikowych?

Pralki wirnikowe stanowią rozwiązanie idealne dla seniorów, którzy niekoniecznie muszą orientować się w nowoczesnych technologiach. Urządzenia te będą odpowiednie także dla tych osób, które cenią sobie prostotę i intuicyjność obsługi. Użytkownicy pralek wirnikowych doceniają również niskie koszty eksploatacji tego typu sprzętu, jak też ich wysoką funkcjonalność. Prosta konstrukcja ogranicza awaryjność urządzeń do minimum. Z uwagi na niskie ceny pralek wirnikowych będą one idealne dla osób wynajmujących mieszkania, ale też tych, które mają ograniczony budżet lub poszukują dodatkowego urządzenia do prania mocno zabrudzonych ubrań roboczych, ścierek czy wkładów do mopów. To również doskonały wybór dla posiadaczy małych łazienek, osób mających domki letniskowe czy kampery, ale również osób zamieszkujących samotnie, dla których pralki automatyczne są zbyt duże i mało ekonomiczne. Pralka wirnikowa stanowi doskonałą opcję wszędzie tam, gdzie brak jest bieżącej wody.

Działanie pralek wirnikowych

Sposób działania pralek wirnikowych jest bardzo prosty. W przeciwieństwie do automatycznych odpowiedników, w pralko-wirówce bęben pozostaje nieruchomy. To woda i odzież znajdująca się w bębnie są poruszane przez wirnik. Najprostsze modele są wyposażone jedynie we włącznik. Bardziej rozbudowane egzemplarze mają również dwa programy do wyboru (normalny/delikatny), jak też opcję ustawienia krótkiego czasu prania i wirowania. Transparentne okno podglądu umieszczone w klapie umożliwia sprawdzanie całego procesu. Grawitacyjny system odprowadzania wody ułatwia pozbycie się jej po zakończonym cyklu prania. W przypadku osób, którym zależy na prostym urządzeniu, które robi dokładnie to, co do niego należy, a więc pierze i wiruje odzież, pralka wirnikowa na pewno go nie rozczaruje.

W jaki sposób przygotować odzież do prania w pralko-wirówce?

Korzystając z pralki wirnikowej warto mieć na uwadze, że niezbędne będzie uprzednie podgrzanie wody, na przykład na kuchence. Potrzebne będzie też posortowanie odzieży pod kątem ich koloru, gdyż może dojść do ich zafarbowania. Warto też przed praniem dokładnie przeczytać metki niektórych delikatnych elementów odzieży, głównie swetrów, szalików czy czapek. Wirówka może je rozciągnąć i zniekształcić, zatem lepszym wyborem może być ich ręczne wypranie.

1 komentarz "Ekonomiczne rozwiązanie do łazienki – czyli pralki wirnikowe po latach"

  1. Franiomiłośniczka | 7 czerwca 2021 at 23:19 |

    Tylko Frania. To najlepszy typ pralki. W pół godziny można zrobić duże pranie. Dopiera znacznie lepiej niż niejeden automat.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content