“Dźwięki serc z nutą poezji i muzyki” – spotkanie autorskie z Czesławą Demczuk

Słowa poezji i dźwięki muzyki rozbrzmiewały w piątkowy wieczór (08.06.2018 r.) w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Tego dnia miłośnicy sztuki słowa wzięli udział w wieczorku autorskim pani Czesławy Demczuk “Dźwięki serc z nutą poezji i muzyki” połączonym z promocją dwóch najnowszych książek „Słowami serca” i „Wiosna w wersach”.

DSC 0022

Podczas spotkania, przeprowadzonego według autorskiego scenariusza samej poetki, usłyszeliśmy wiersze pani Czesławy Demczuk – zarówno w wykonaniu jej samej, jak również uczniów włodawskich szkół: Michała Iwaniuka, Igi Mirończuk i Karoliny Sikory.

O oprawę muzyczną zadbali: Zespół muzyczny (dziecięcy) „Tehalim” (w składzie: Oliwia Grzywaczewska, Małgorzata Huczuk, Karolina Pawluk, Anna Rędziniak, Julia Rędziniak) pod opieką artystyczną pana Rafała Rędziniaka (muzyk, kompozytor, dyrygent, wokalista) i pani Magdy Dedery (autorka tekstu, wokalistka); Zespół Śpiewaczy „Kresowianki” pod opieką artystyczną pani Barbary Litwiniuk oraz pan Czesław Bożyk pieśniarz w Chórze „Fletnia Pana” i Chórze Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”.

Kilka słów o autorce:
Czesława Teresa Demczuk – poetka, recytatorka, artystka należąca do grupy poetyckiej „Nadbużańska Fraza” będącej integralną częścią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.
Laureatka konkursów poetyckich.
Zadebiutowała w 2014 r. w Kwartalniku Społeczno-Kulturalnym „Wschód”.
Jej wiersze ukazywały się w zbiorach: „Zeszyt poetycki 2015″, „Zeszyt poetycki 2016″, „Zeszyt poetycki 2017″ (wydane przez STKN); „Poezja o życiu” (wydane przez Stowarzyszenie Łączmy siły, 2014 r.) oraz „Spacer z Minerwą po słowach” (Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa, 2018 r.).
W 2017 r. wydała autorski tomik wierszy „Echa Polesia” (którego promocja odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie 29 września 2017 r.), ponadto jej utwory znalazły się w wydawnictwie „Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej” (ta książka również była prezentowana w naszej bibliotece, 24 listopada 2017 r., podczas spotkania z jednym z jej autorów, Cezarym Krukiem).
Kolejną publikacją zawierającą wiersze Czesławy Demczuk był album “Odgłosy pamięci Katynia” (2018 r.) wydany w ramach współpracy ze stowarzyszeniem “Rodzina Katyńska Włodawa”. Promocja wydawnictwa odbyła się w MBP Włodawa, 28 lutego 2018 r.

Najnowsze wydawnictwa (2018 r.) p. Czesławy noszą tytuły: „Słowami serca” i „Wiosna w wersach”

Tomik „Słowami serca” autorka w głównej mierze poświęca motywowi matki. Wydawnictwo podzielone jest na trzy części: „Serca matek”, „Serce mojej rodzicielki” i „Same serca”.
Wiersze prezentują relacje rodzinne, z wyraźnym akcentem na te mające miejsce pomiędzy matką, a dzieckiem.
W wydawnictwie wykorzystano grafikę Władysławy Wójcik.
Projekt okładki i redakcja Czesława Demczuk, korekta Iwona Gryciuk, skład Roman Kukliński.

Tomik „Wiosna w wersach” to zbiór wierszy wiosenno-przyrodniczych, wśród których, poza utworami o tradycyjnej budowie znajdziemy też kilka akrostychów.
Autorka podziwia budzącą się do życia naturę, która po długim zimowym śnie odżywa na nowo obdarzając obserwatorów powodami do zachwytu.
Zarówno świat roślin, jak i świat zwierząt otrząsa się z wielomiesięcznego uśpienia rozpoczynając kolejny etap w życiu.
Autorem zdjęć zamieszczonych w wydawnictwie jest Jan Wiązowski.
Projekt okładki i redakcja Czesława Demczuk, skład i korekta Roman Kukliński.

Więcej zdjęć znajdą Państwo pod tym linkiem.

Edyta Pietrzak

MBP Włodawa

1 komentarz "“Dźwięki serc z nutą poezji i muzyki” – spotkanie autorskie z Czesławą Demczuk"

  1. O moj Bosze….

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki