Dwugodzinne interpelacje i kilka minut uchwał

Spośród włodawskich radnych miejskich Elżbieta Wołoszun ostatnio wyróżnia się największą aktywnością. Podczas sesji przepytała dokładnie nie tylko burmistrza, ale i sekretarza. Po długich interpelacjach, także innych rajców, szybko i bez dyskusji podjęto kilka uchwał.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych rozpoczął Erazm Meniów. Pytał m.in. o plac po PKS-ie, o konieczność powołania komisji do spraw reformy edukacyjnej, o zespół do spraw rewitalizacji, o działkę wydzierżawioną spółce pod fabrykę opakowań i o remonty ulic. O potrzebie remontów mówili także niemal wszyscy radni.
Krzysztof Flis poruszył temat oświetlenia ulic, ptaków brudzących w parku, planów WDK na najbliższy czas.


Najwięcej czasu zabrała radna Elżbieta Wołoszun. Wróciła do sprawy byłej kopalni piasku i pomysłu starosty dotyczącego stworzenia tam ścieżki edukacyjnej. Dopytywała o przyczyny nieskładania przez miasto wniosków o fundusze unijne oraz o pobieranie przez szkołę muzyczną opłat za instrumenty. Interesowały ją również przyczyny zwolnienia pani kierownik. – Czy każdy, kto popadnie w konflikt z sekretarzem, otrzyma natychmiast wypowiedzenie z pracy w urzędzie? – pytała.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

2 komentarzy "Dwugodzinne interpelacje i kilka minut uchwał"

  1. W imieniu nauczycieli i dzieci z SP nr 3 dziękujemy Panu Burmistrzowi za remont naszej Szkoły.

  2. Nie dziękujcie PiS was zwolni.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content