Czy PKS wróci do Włodawy?

Sejm przyjął ustawę o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Oznacza to, że zredukowane połączenia, przede wszystkim w małych miastach i wsiach, zostaną przywrócone. Co na to władze naszego powiatu, które będą musiały dołożyć się do utrzymania linii. – Ludzie są dla nas ważni, ale nie wiem, czy nas na to stać – tłumaczy wicestarosta Tomasz Korzeniewski.

Dofinansowanie z funduszu rozwoju przewozów autobusowych może trafić do tych miejscowości, gdzie linie komunikacyjne nie funkcjonują od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem ustawy w życie oraz tam, gdzie umowa na świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po wejściu ustawy w życie. Odtworzeniem zlikwidowanych połączeń będą musiały wspólnie zająć się samorządy: gminny, powiatowy i wojewódzki.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

24 komentarzy "Czy PKS wróci do Włodawy?"

 1. Ja ja ko były. | 13 czerwca 2019 at 23:12 |

  A po co? nic nie warto. Domniemam, że taki sam stosunek mają włodawscy starostowie do reaktywacji linii kolejowej z Chełma. Urodziłem się, wyrastałem we Włodawie ale z przyczyn osobistych musiałem wyjechać z tego urokliwego miasta, a teraz serce mi się kraje. Jeszcze jakiś jełop przedłużył kadencję na 5 lat nic nie robienia, tylko brania pieniędzy. W takim razie po co ten cały aparat urzędniczy? Czy ktoś to kontroluje? Rzekomo jakiś tam projekt dotyczący rewitalizacji obiektów po byłej jednostce wojskowej przeszedł, czytałem o tym kilka miesięcy temu i cisza. Najlepiej Włodawę przyłączyć do Parczewa, bo ten powiat akurat się rozwija.

  • dla Włodawy istotne znaczenie mają połączenia autobusowe. Jak Chełm chce na grzyby jeździć to niech marszałek finansuje lepiej przewozy regionalne.

 2. Miała być fontanna we Włodawie nic, promenada nad Włodawką nic. W tym roku pytanie czy będzie przejście Zbereże – Adamczuki. Linia kolejowa do Chełma czynna tylko w weekendy ale dojazd do stacji PKP we Włodawie utrudniony.

 3. Zawsze mnie zastanawiało po ch… tym wąsatym Januszom te fontanny i inne durnostojki.

  • Po ch… to pingwin w wodzie stoi a jak mały to po pas.
   A fontanna “i inne durnostojki” to atrakcja miasta. Może ruszyłbyś swoje cztery litery i pojechał choć do Chełma czy Lublina i zobaczył coś więcej niż tylko zaściankowość.

 4. Jakby PKS był rentowemu to już dawno w jego miejsce pojawiłby się jakiś prywaciarz. A tak rząd przed wyborami obieca wam wszystko bo i tak zapłaci za to waszymi pieniędzmi.

  • A ile placisz singlu podatkow. Powinienes bykowe placic, bo w spodniach nosisz wiatr. Chyba ze jestes od tych teczowych nowczesnych.

   • odezwał się rozpłodowy byk lub krowa

   • Place niestety płacę bardzo dużo na 500+ emerytury plus świnie pluskrowy plus… płacę też na takich nierobów jak ty którzy nic w życiu nie robią tylko siedzą na socjalu dostają paczki z pomocy społecznej

 5. “Atrakcja miasta” w sensie, że co? Stoisz i się gapisz z rozdziawioną gębą jak woda sika? Fajnie, że nie wiele Ci do szczęścia potrzeba ale Chcę Ci przypomnieć, żeś biedny jak mysz kościelna

 6. PKS to tylko hasło, a chodzi o komunikację publiczną.Nie podniecajcie się tej “starej” dojnej krowy już nie będzie.Teraz za kilometr trzeba zapłacić około 4,5zł- z tego samorządy minimum 10% czyli około 0.5 zł, państwo około 1zł, a resztę musi przedsiębiorca czyli około 3 zł. Na wielu podwórkach po parę pojazdów.Należy się spodziewać iż komunikacja publiczna będzie woziła powietrze i tyle w tym temacie-bo chętnych na podjęcie tego rodzaju działalności brak, chyba że państwo zapłaci minimum 75% kosztów. Dobry kierunek pekaesy, pegeery i 30 zmarnowanych lat…????

  • idiota czy prywaciarz a moze jedno i drugie. Za rozwalenie PKS to pare osob to powinno juz dawno siedziec.

   • Może i powinno siedzieć ale to inna sprawa, ale fakty są takie a nie inne. Nowa ustawa o dofinansowaniu transportu publicznego sprawy nie rozwiąże, a ci co ją stanowili autobusami nie podróżują więc bladego pojęcia nie mają co w “trawie piszczy” i jak wygląda polska prowincja.
    Drogi kolego nie pluj tak na prywaciarzy gdyż do oni dają większość miejsc pracy w naszej mieścinie.

 7. Wiecznie uśmiechnięty jak zwykle zabłysną swą inteligencją. Jeden inteligent w mieście, a drugi w powiecie, niesamowici reprezentanci SLD pod szyldem Łączy Nas Koryto

 8. Hej wsiowe matołki! Jak Wam dzionek mija?

  • anty burak | 16 czerwca 2019 at 19:46 |

   Witaj, kolega juz bzyknal 2 x twoja zonke. Teraz bierze ja nastepny

   • A Ty zwyrolu bez polskiej klawiatury nadal śnisz na jawie te swoje zboczone sny? Nie lękaj się! Dobry seksuolog z pewnością Ci pomoże.

    • A tobie kmiocie gaz, pala waskie drzwi, idiota nie wie ze nie uzywa sie polskich znakow.

     • Witaj matołku! Jak Ci dzionek mija? Znaków interpunkcyjnych też się nie stawia w odpowiednich miejscach? Nic się nie martw. I tak Cię podziwiam, że mimo tak daleko idących ograniczeń intelektualnych jesteś w stanie cokolwiek wyklepać na klawiaturze. Miłego!

     • Tluku idz na spacer qwiszonie

     • Hej ułomku! Widzę, że nadal na bakier z ogładą i poprawną polszczyzną. Nie poddawaj się może kiedyś osiągniesz IQ cztero latka. Trzymam kciuki

 9. Gdy już dostaniecie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej piszcie komentarze (w miarę poprawnej polszczyźnie) – matoły.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content