Czy będą chętni?

Włodawski powiat z końcem grudnia zakończył współpracę z wieloletnią dyrektor szpitala Teresą Szpilewicz, która odeszła na emeryturę. W piątek zgłoszono konkurs na nowego dyrektora. Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury do 19 stycznia.

Ogłoszenie konkursu na dyrektora związane jest z zakończeniem kontraktu menedżerskiego dotychczasowej dyrektor placówki Teresy Szpilewicz. Zarządzała ona szpitalem od maja 2015 r. Obecnie szpitalem kieruje dotychczasowa zastępca dyrektora Elżbieta Korszla.

Sytuacja włodawskiej lecznicy nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim musi się zmagać z rosnącym zadłużeniem i brakiem kadry, zwłaszcza lekarskiej. Według naszych informacji chętni ubiegający się o to stanowisko już są. Nie zniechęca ich bynajmniej trudna sytuacja finansowa placówki, ani odległość od najbliższych dużych ośrodków miejskich.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

32 komentarzy "Czy będą chętni?"

 1. No dalej lokalni mędrcy. Krytykować i opluwać poprzedni zarząd łatwo było. A teraz cisza?

  • Jeszcze z marszu w Warszawie pewnie nie wrócili

   • Graj w WOŚP i nie pleć głupot. Zaczęło się świrowanie. Przy okazji. Ile wynosi budżet służby zdrowia? WOŚP zbierze, powiedzmy 80 mln z tego 20 % dla SZ, a reszta? W dobre ręce?

 2. Czyli to że szpital zadłużony to pestka, to dyrektorka źle odnosiła się do pracowników z pogardą i nie wolno było upomnieć się za godz nadliczbowe, a etat wynosił półtora a nawet dwa etaty…..ale to pewnie wina Kaczyńskiego. Jestem ciekawa kiedy się obudzicie…jak oddadza pod ruskich….będzie super…Kaczyński odejdzie a Wy będziecie wtedy go doceniać szkoda że cierpienie będzie ooooo wielkie. Czas się obudzić i rozsądnie pomyśleć co ważne dla Polski i mieszkańców Wlodawy

 3. Czyli to że szpital zadłużony to pestka, to dyrektorka źle odnosiła się do pracowników z pogardą i nie wolno było upomnieć się za godz nadliczbowe, a etat wynosił półtora a nawet dwa etaty…..ale to pewnie wina Kaczyńskiego. Jestem ciekawa kiedy się obudzicie…jak oddadza pod ruskich….będzie super…Kaczyński odejdzie a Wy będziecie wtedy go doceniać szkoda że cierpienie będzie ooooo wielkie. Czas się obudzić i rozsądnie pomyśleć co ważne dla Polski i mieszkańców Włodawy To nie jest powtórzenie czyjejś wypowiedzi…a może nie wygodny

 4. i chwała Bogu że tej baby nie ma . Kupę kasy miała płacone a zostawiła ruinę. Zadłużenie kosmiczne i to nie wina rządu czy NFZ . To złe zarzadzanie szpitalem było. Przyszły dyrektor ma trudną robotę – najpierw szwindle podkręcać

 5. Od tego jest prokuratura i sądy. Tylko czekają na zgłoszenia: o przestępstwie złego zarządzania szpitalem no i niewypłacania należnego wynagrodzenia za pracę. Przecież nasze sądy działają szybko, sprawnie i sprawiedliwie

 6. Jak słychać to te wasze. Działajcie!

 7. Renata była pielegniarka | 13 stycznia 2024 at 13:07 |

  a szpital i tak będzie jeszcze bardziej zadłuzony bo rosnie minimalne wynagrodzenie i to dwa razy w tym roku.Poprzedni rzad nie miał recepty na szpitale powiatowe. W poprzednim roku zarządzil podwyżke wynagrodzen dla pracowników szpitali ale pieniedzy nie dał. Dle dyrektorka dała bo musiała wykonać ustawę. Jeżeli Tusk który musi spić gorycz po poprzednikach nie oddłuży szpitali to nastepny zarząd powiatu zgasi w nim swiatło na zawsze. I możecie pisać że to romańczuk czy dyrektorka ale to nic nie zmieni.

 8. Do Krysi TVP Info już nie ma w pisowskim wydaniu więc proponuję zrobić reset pisowskich poglądów.
  Pozdrawiam

  • No tak, teraz jest tvpinfo w czerwono-białe serduszka a zaraz będzie czerwonoteczowe WOŚP cieszysz się? Czy ten profetyk koło Orlenu zdjął już ten szyld, że tvp kłamie? Czy nadal tak uważa?

  • Wiesz, ale szyld profetyka za Orlenem chyba nadal wisi. Nie chcę mi się sprawdzać. Poza tym czy pisowskie, czy patformerskie, to nie o to chodzi. Mają być polskie!!!! Polskie, bo zagrożenie tuż tuż, za Bugiem. A ty uważasz, że patforma wprowadza światłe rządy? Rozpierducha idzie na całego. Ogarniasz to?

 9. Oczywiście, że są błędy systemowe i żaden poprzedni rząd ich nie wyeliminował. Jednak bardzo dużo racji mają ci, którzy twierdzą, że przez złe zarządzanie trójki dyrektorów ( czy potrzebnych w takiej ilości?- koszty)nasz szpital pogrążył się w w olbrzymim zadłużeniu. Do tego dochodzi złe traktowanie lekarzy i personelu prowadzące do tego, że wielu z nich rezygnowało z pracy. A to w konsekwencji prowadziło do zamykania oddziałów i gorszego dostępu mieszkańców do służby zdrowia. Zamykanie oddziałów prowadziło do zmniejszenia finansów z NFZ. Poza tym o ile mi wiadomo wiele spraw dotyczących złego zarządzania zostało już rozstrzygniętych na niekorzyść szpitala a cześć zostanie rozstrzygniętych. JUż na rzecz p. Sitnika szpital ma wypłacić ogromne odszkodowania. Za chwilę będą dalsze. Pewie kilkaset tys. zł Mimo wiedzy ze strony starosty nic z tym nie zrobiono, nie udzielając praktycznie żadnej pomocy szpitalowi.

 10. 2/3 dotychczasowej dyrekcji jeszcze zostało.

 11. to ten sam miot. Tam trzeba nowego bodźca.

 12. I co, są kandydaci na ogarnięcie naszego szpitala?

 13. stary układ, nikt nie chce burdelu wziąć , czyli wykańczanie i zamykanie . Prywatyzacja po kolei jednostek szpitala. I OK.

 14. Ale dlaczego? Przecież rządzenie szpitalem jest takie proste. Porozmawiać z personelem, otworzyć nowe oddziały, płacić wysokie wynagrodzenia, ściągnąć najlepszych specjalistów. No gdzie są ci wszystko wiedzący i krytyczni do tej pory frustraci

  • Poprzednik ci odpowiedział! Taki tępy jesteś, czy tylko udajesz idiotę drobny cfaniaczku?. Zarząd może zrobić tylko to, na co władze powiatu mu pozwolą, a władze powiatu nie pozwolą na audyt poprzednich zarządów, gdyż nadużycia zarządów obarczają władze powiatu jako organ właścicielski i kontrolny. Bez audytu, nikt przy zdrowych zmysłach nie obejmie zarządu szpitala, chyba, że za frukta będzie klepał dotychczasową działalność poprzedniego zarządu. Tak było w przypadku Rybaka, który warunkował objęcie zarządu postępowaniem wyjaśniającym nadużycia poprzedników, na co władze powiatu nie pozwoliły, więc on zrezygnował z objęcia zarządu. Dlatego, będzie mógł to być tylko ten sam miot i ten sam układ, jak zauważyli poprzednicy. Nic się nie zmieni pod nowym zarządem, a odwołanie Szpilewicz, było tylko poświeceniem pionka w celu uciszenia wrzawy wokół szpitala.

 15. Czy zbierający podpisy wystawili kandydata?
  Pan P., Pan Sz.? Pan H.?
  Śmiało.
  Takie mieliście plany i recepty na uzdrowienie szpitala.
  Jest kandydat?

 16. O czym teraz?; jakie podpisy, jacy panowie Sz, H, P? Jaśniej, z łaski swojej

 17. Za sytuację Szpitala odpowiada Zarzad Powiatu (PSL I SLD)..

 18. w istocie problemu.

 19. Do strażaka | 22 stycznia 2024 at 09:09 |

  Odpowiada zarząd powiatu. A że sytuacja szpitala jest tragiczna od początku powiatu, a rządzili już wszyscy- odpowiadają więc: PSL,AWS,SLD,SAMOOBRONA,PIS.

 20. Oczywiście we Włodawie AWS i PIS to to samo

 21. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content